İstanbul’daki Yenikapı Meydanı’nda tarihi bir miting daha gerçekleşti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü verilerine göre sağanak yağmura rağmen 1 milyon 300 bin kişi, 24 Haziran seçim kampanyasının en büyük buluşmasına imza attı.

Meydandaki coşku karşısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ben inanıyorum ki, İstanbul’da bu iş bitmiş.

İstanbul kararını vermiş.

24 Haziran’da demokrasi bayramımız şimdiden hayırlı olsun” diye haykırdı. Batılı ülkelerin “Acaba Erdoğan nasıl çökecek?” diye beklediğini, muhalefetin de takiye yarışına girdiğini kaydeden Cumhurbaşkanı, “Onlara 24 Haziran’da en güzel cevabı verin” dedi. İşte Erdoğan’ın Yenikapı’daki konuşmasından satır başları:

EN ‘BABA’ MİTİNG

“İstanbul, aşkım. Sevdam, yarim İstanbul. Yoldaşım, sırdaşım, sığınağım İstanbul. Bugün yine muhteşemsin, destan yazıyorsun, bize güç ve cesaret veriyorsun İstanbul. Sen istikbalimizin kutup yıldızısın İstanbul. Seni saygıyla hürmetle selamlıyorum İstanbul. Bugün babalar günü. Babaları şehit olduğu için böyle bir günü boyunları bükük geçiren tüm evlatlarımıza sesleniyorum: Sizin 81 milyon manevi babalarınız var. Böyle bir günde biz de en baba mitingimizi İstanbul’da yapıyoruz.

Muhteşem bir İstanbul var, maaşallah. Kışın soğuğuna, yazın sıcağına, gecenin karanlığına aldırmadan vatanımızın selameti için görev yapan güvenlik güçlerimizi selamlıyorum.

Mansur Yavaş 15 günlük işi 1 yılda bitiremiyor! Mansur Yavaş 15 günlük işi 1 yılda bitiremiyor!

Fatih’in mirasları olan genç yürekleri, 7 Haziran’dan beri tüm engellemelere rağmen sandıklara koşan gurbetçileri selamlıyorum.

Yüce Rabbimden bizlere 24 Haziran’da bir bayram daha yaşatmasını niyaz ediyorum.”