Bölgeye ve tarihi dokuya uygun kentsel dönüşümle ilçenin çehresini değiştiren Altındağ Belediyesi, yıl sonuna kadar kültür merkezi, park, aile sağlığı merkezi, anaokulu gibi yatırımlara ara vermeden devam edecek.

Altındağ’ı “Hemen hemen 15 günde bir açılış yapılan bir ilçeye dönüştürdüklerini” söyleyen Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Borçsuz bir belediye olarak kente değer katan yatırımları rekor bütçelerle gerçekleştiriyoruz. Biz lafla değil hayata geçirdiğimiz projelerimizle konuşuyoruz. Altındağ’daki değişim ve dönüşüm artık sadece Ankara’da ve Türkiye’de değil yurt dışında da konuşuluyor” dedi.

Altındağ'da 4 yılda 4 bin bebeğe ulaştılar Altındağ'da 4 yılda 4 bin bebeğe ulaştılar

“2018 yatırımlarla dolu bir yıl olacak”

Eylül, Ekim ve Kasım aylarını kapsayan yoğun açılış programının ardından, yatırımların devam edeceğini belirten Başkan Tiryaki, 5 mahalleye de 112 acil servis istasyonu yaptıklarını, restorasyon çalışmalarının da Hamamarkası bölgesinde hızla devam ettiğini söyledi. Tiryaki, yatırımlar hakkında şu bilgileri verdi. “Altındağ’da inşaatı devam eden sayısız yeni yatırımımız var. Yılsonuna kadar birçok yatırımı faaliyete geçireceğimiz gibi 2018 yılı da yine yatırımlarla dolu bir yıl olacak.

“Yeni projelerle Altındağ’ın çehresi değişiyor” Kentsel dönüşüm anlamında büyük projeleri hayata geçirdik. Bununla birlikte sosyal dönüşümü de gerçekleştiriyoruz. Altındağ’da 45 binden fazla gecekondu yıktık. Rekor sayılabilecek ölçüde, 400 kilometre yeni yol açtık. Altındağ’ı gecekondulardan kurtardık. 15 noktada toplu konut projesi gerçekleştirdik. Son yıllarda spor yatırımlarına da ağırlık vererek 15 spor tesisi ve 5 yüzme havuzunun açılışını gerçekleştirdik. Büyük bir buz pateni sarayının inşaatı devam ediyor. Hamamönü ve Hamamarkası’nda gerçekleştirdiğimiz dönüşümle bu bölgeyi Ankara’nın turizm merkezi haline getirdik. 25 Kadın Eğitim Kültür Merkezi, 17 gençlik merkezi, 7 aile sağlığı merkezini ve 13 camiyi Altındağlıların hizmetine sunduk. Altınköy Açık Hava Müzesi ve Ulucanlar Cezaevi Müzesi de, Ankara’nın en değerli müze yatırımları arasında yer alıyor.

Eğitim çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Altındağ çok değişti, eski Altındağ değil. Bu değişim hem Ankara’da hem de Türkiye’de hissediliyor. Görenler fark ediyor ki, başkente yaraşan yepyeni bir Altındağ kuruluyor. İlçemizdeki değişim ve dönüşümün yurt dışında da örnek gösterilmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm bunlar yorgunluğumuzu alıp götürüyor. Durmak yok yola devam diyoruz. Daha yapacak çok işimiz, hayata geçirilecek projemiz var. ”