Karapürçek Mahallesi'nde, 20 bin metrekare büyüklüğündeki alana yapılan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Parkı ve Kıbrıs Şehitleri Hatıra Ormanı, coşku dolu bir törenle açıldı.

Türkiye'de ilk olan okul Altındağ'da hizmet veriyor Türkiye'de ilk olan okul Altındağ'da hizmet veriyor

Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı'nın ev sahibi olduğu açılış törenine; K.K.T.C. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yanı sıra, Ankara Valisi Vasip Şahin, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, AK Parti Ankara Milletvekilleri Emrullah İşler, Lütfiye Selva Çam, Orhan Yeğin, Hacı Turan, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Kıbrıs Gazileri, AK Parti ve MHP Altındağ İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda Altındağlı vatandaş katıldı. Törende hem duygu hem de coşku dolu anlar yaşandı.

TARİHİMİZ BİR, KADERİMİZ BİR

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Altındağ Belediyesi Kuzey Kıbrıs Türk Şehitleri Parkı ve Kıbrıs Şehitleri Hatıra Ormanı'nın açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Bizim tarihimiz bir, kaderimiz bir, geçmişimiz bir, gönlümüz bir ve geleceğimiz de bir olacaktır. Biz her zaman haykırıyoruz, biz 1571'den beri Kıbrıs'ta Türklük mücadelesi veriyoruz." diye konuştu.

"498 KAHRAMANIN AZİZ HATIRASI ALTINDAĞ'DA YAŞAYACAK"

Törende bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 1974 Kıbrıs Barış Harekatında şehadet mertebesine ulaşan 498 kahramanın aziz hatıralarının Ankara'da yaşayacak olmasından duyduğunu mutluluğu dile getirdi. Oktay "Kıbrıs Türk halkını zulümden kurtararak özgürlük ve refaha kavuşması için verilen mücadelede şehit verdiğimiz 498 kahramanımız için bu hatıra ormanında 498 fidan büyüyecek. Aziz şehitlerimizin hatıralarını yaşatacak ve gazilerimizin cesaret timsali olacak bu alanda dikilen fidanlar, Türkiye-KKTC dostluğu gibi kök salarak ebedileşecektir" dedi.