Ankara'da 65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kalktı mı? Ankara'da 65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kalktı mı?

Tebdili kıyafet, bayi ve galerilere denetim yaptıklarını belirten Bolat, bayilerin bir kısmının stokladıkları araçları artık mecbur kalıp piyasaya sürmeye başladığını söyledi.

İkinci el oto ithalatı konusunda herhangi bir çalışma yapılmadığını aktaran Bolat, "Şimdilik böyle bir konu gündemimizde değil" dedi.Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, sıfır otoyu geçen ikinci el piyasasında fiyatların alınan önlemlerle gevşemeye başladığını açıkladı.

Medya temsilcileriyle buluşan Bakan Bolat, otomotiv sektöründen gıda denetimlerine kadar birçok konuda soruları yanıtladı. Otomotivde ikinci el piyasasına yönelik alınan önlemlerle ilgili bilgi veren Bolat, şunları anlattı:

TEBDİLİ KIYAFETLE DENETİM

“Alevli bir konu olduğunu gözlemledik ve ilk icraat olarak tebdili kıyafetle bayiler ve galeriler üzerinde yoğun denetimlere girdik. Arkadaşlarımız tespit ettikleri haksız, uygunsuz faaliyetler, stokçuluk faaliyetine ceza kestiler.

Bayilerin bir kısmının stokladıkları araçları artık mecbur kalıp piyasaya sürmeye başladıklarını ve araç yok dedikleri müşterilerini ve hatta galerileri arayıp, araç var, almak ister misiniz dediklerini müşahede ediyoruz. İkinci el satışlarında satışların gevşediğini müşahede ediyoruz.”