Kemal Doğulu neden isyan etti? Kemal Doğulu neden isyan etti?
Yarışma sunuculuğundan siyasi fikirlerine sürekli eleştirilerin hedefi haline gelen Yıldırım tartışmalara son noktayı koydu. Yıldırım, "Biz demokrasinin içine doğmuşuz. Birileri çalışıyor birileri oturduğu yerden konuşuyor" dedi.Ünlü oyuncu Murat Yıldırım, hakkında merak edilen soruları yanıtladı.

Faslı eşi Imane Elbani ile olan evliliği, Kim Milyoner Olmak İster yarışmasındaki sunuculuğu ile çok konuşulan Yıldırım, siyasi fikirlerini özgürce açıklaması nedeniyle de çok eleştirilmişti. Yaşadığı topluma çok önem verdiğini söyleyen Yıldırım, en büyük problemlerden birinin de bir konu hakkında konuşamamak olduğunu ifade etti. Sabah'ın haberine göre;

"Şuculuk,buculuk ile suçlanıyorsunuz" diyen Yıldırım, yine de özgürce kendisini ifade etmekten çekinmedi. Ünlü oyuncu, "Bu ülkede olan şu: Birileri iş yapıyor, üretiyor; birileri de sadece oturduğu yerden konuşuyor" dedi. Murat Yıldırım şöyle konuştu:

"Yaşadığım toplum benim için çok önemli. Çünkü topluma ne verirsen gelip seni buluyor. Beni en çok üzen şey, bir konu üzerinde konuşamıyor oluşumuz. Çünkü konuşmaya başlayınca hemen şuculuk, buculuk devreye giriyor. Eskiden insanlar tarafsız konuşabiliyordu. Şimdi herkes taraf olmuş. Eleştir eleştir, herkes eleştirmen olmuş. Eleştiri iki nedenle yapılır. Ya sevdiğiniz bir şeyi, kişiyi düzeltmek için eleştirirsiniz ya da sevmediğiniz birine laf atıp kendinizi tatmin etmek için. Ben de biliyorum ülke meselelerini sabaha kadar konuşmayı. Ki oturunca sabahı bırakın üç yıl bile sürer. Ama konuşmakla işler çözülmüyor. Üretmek, iş yapmak lazım. Bu ülkede olan şu: Birileri iş yapıyor, üretiyor; birileri de sadece oturduğu yerden konuşuyor. Biz demokrasinin içine doğmuşuz. Başka türlüsü de olmaz. Yol zaten bizi oraya götürüyor. Bence hızlı gitmek gerekiyor. Kavgayla olmaz. Kavga mantıksızlıktır. Herkes yaptığı işi en iyi şekilde yapmaya çalışırsa biz de demokrasi yolunda hızla gideriz işte. Olay bu."