Erdoğan, “Batı’dan aferin almak için BBC’ye ‘Batı ile ilişkileri öncelik haline getireceğiz’ diye demeç vermiş. Bu açık şekilde Türkiye’nin değil, Batı'nın çıkarlarını öncelikli hale getireceğiz mesajıdır” ifadelerini kullandı.

14 Mayıs’a sayılı günler kala Batı medyasının Kemal Kılıçdaroğlu’nu pohpohladığını ifade eden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan “Niye? Sebebi ne? Türkiye’yi Batı’ya teslim etmeye söz verdiler.

BBC’ye ‘Batı ile ilişkileri öncelik haline getireceğiz’ diye demeç vermiş. Bu çok açık bir şekilde Türkiye’nin değil, Batı’nın çıkarlarını öncelikli hale getireceğiz mesajıdır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Şafak ve TVNET ortak yayınında, Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Likoğlu, TVNET Genel Müdür Yardımcısı Serhat İbrahimoğlu, TVNET Dış Haberler Editörü Merve Başkurt, TVNET Ekonomi Şefi Semra Karabaş ve Yeni Şafak Yazarı Ersin Çelik’in gündeme ilişkin soruları cevapladı. 14 Mayıs seçimlerinin tarihi bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimiz 14 Mayıs’ı dört gözle bekliyor. 14 Mayıs’ı yeni atılımlar yapacağımız Türkiye Yüzyılının bir miladı olarak görüyoruz” diye konuştu. Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

HERKES GÖZÜNÜ 14 MAYIS’A DİKTİ

Bu seçimlere sadece biz değil, tüm dünya ayrı bir önem veriyor. Türkiye ile hesabını kapatamayanlar da 14 Mayıs’a gözünü dikmiş. PKK’sından FETÖ’süne terör örgütleri bay bay Kemal’in verdiği umuda bel bağlamış durumda. 14 Mayıs, teröristleri inlerinde yok edenler ile teröristlerle kol kola yürüyenler arasında geçecektir. Kandil’in dışındaki bütün terör örgütünün elebaşları destek veriyor. Bunlar benim milletimin bir kenara koyacağı durum değil. 14 Mayıs’ta gereken cevabı verecek.

2024'de Ankara'nın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı kim olacak? 2024'de Ankara'nın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı kim olacak?

BATI’NIN ÇIKARLARINI ÖNCELİYOR

Bununla da bitmedi, Batılı medya işini gücünü bırakmış Türkiye’deki seçimleri ana gündem maddesi haline getirmiş. Sürekli bay bay Kemal’i pohpohluyorlar. Niye? Sebebi ne? Türkiye’yi Batı’ya teslim etmeye söz verdiler. Batı’dan aferin almak için BBC’ye ‘Batı ile ilişkileri öncelik haline getireceğiz’ diye demeç vermiş.

Bu çok açık bir şekilde Türkiye’nin değil, Batı’nın çıkarlarını öncelikli hale getireceğiz mesajıdır.

Biz bu ülkeyi siyasi ve ekonomik prangalarından kurtarmak için çok mücadele verdik. Şimdi bu bay bay Kemal birilerine biz Türkiye’yi yine size bağımlı hale getireceğiz diyerek kendi aklınca göz kırpıyor.