Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan büyük müjdeyi paylaştı. 

Erdoğan, "1 yıl boyunca evlerimizdeki mutfak ve sıcak su tüketimi için gereken doğal gaz ücretsiz olacaktır. Ayrıca önümüzdeki 1 ay boyunca konutlarımızda ısınma dâhil tüm doğal gaz tüketiminden de ücret almayacağız." ifadelerini kullandı. 

Ankara'da simide büyük zam! Ankara'da simide büyük zam!

Karadeniz'de çıkarılan gaz Türkiye'nin 35 yıllık ihtiyacını karşılayacak. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "İlk fazda günlük 10 milyon metreküp gaz üretilecek. Keşfimiz, tüm konutların 35 yıllık doğal gaz ihtiyacını tek başına karşılayabilecek kapasiteye sahip" dedi.

Bu eser 85 milyonun, bu gurur tüm Türkiye'nin. Karadeniz gazı dünyanın en kısa sürede yapılan deniz saha geliştirme projesi olarak kayıtlara geçti. Keşfimiz, tüm konutların 35 yıllık doğalgaz ihtiyacını tek başına karşılayabilecek kapasiteye sahip. Sahada 50'den fazla gemi çalıştı. Bu proje için yurt dışında uzun yıllar çalışıp Türkiye'ye dönen mühendisimiz var. Büyük ve güçlü Türkiye'nin enerjide bağımsızlık meşalesi yine Sakarya gaz sahasından yükseliyor. Dünlere, bugünlere, yarınlara değil Türkiye'nin Yüzyılına ilham olmaya geliyoruz. 

Türkiye'nin yerli ve milli enerji hamlesinin baş mimarı Cumhurbaşkanımıza verdiği destekten ve liderlikten ötürü şükranlarımı sunuyorum. Önceki dönem enerji bakanına, hali hazırdaki bakanlara ve kuruluşlara, sahada binbir emekle çalışanlara ve dualarıyla bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan 85 milyon vatandaşımıza teşekkürlerimi sunuyorum.