Başkan  Tiryaki, Pazar günü Beşikkaya Cindere bölgesinde Ordu ili Karaçal Köy Derneğini’ni ziyaret ederek,vatandaşlara kentsel dönüşüm ile alakalı aydınlatıcı bilgiler verdi.
 
“Biz kimseyi zorlama niyetinde değiliz. Siz isterseniz, yapacağız.”
 
Beşikkaya Cindere bölgesi için bu projenin önemli bir fırsat olduğunu dile getiren Başkan Tiryaki, “Biz kimseyi zorlama niyetinde değiliz. Bu işler zorla olmaz. Düşünün taşının. Komşularınızla bir araya gelin. Eğer istemiyorsanız, ‘projeyi illa buraya uygulayacağız’ diye ısrar etmenin anlamı yok. Ancak, en az 50 dönümlük bir alanda mahalleliler bir araya gelebilirseniz, biz bu projeyi buraya yapmak istiyoruz. Bu fırsatı kaçırmayın” diye konuştu.
 
“170 m2 tapusu olan herkes, borçsuz bir daire sahibi olacak.”
 
Veysel Tiryaki, gerçekleştirdikleri toplu konut projelerinde 150 m2 ile 170 m2 arasında tapulu arsası olan herkese borçsuz, ödemesiz bir daire verdiklerini hatırlatarak, bu uygulamanın bu bölgede de geçerli olduğunu söyledi. Cindere bölgesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte planlanan proje kapsamında vatandaşlara 19 ay boyunca kira parası ödeneceğinin de altını çizen Başkan Tiryaki, projeye’ olur’ diyenlerin oranına bakarak, projeyi burada yapıp yapmayacaklarına karar vereceklerini dile getirdi.