Nazlıaka bu rezaltin altından nasıl çıkacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın, şebeke suyundan ishal olduğuna ilişkin yaptığı açıklamalarla başlayan ve iftiralarla devam eden açıklamalarına bir kez daha belgelerle cevap verdi.

27 Eylül 2014 Cumartesi 22:27
Nazlıaka bu rezaltin altından nasıl çıkacak
Başkan Gökçek, Nazılaka’nın oturduğu sitenin 2001 yılından bu yana daire başına tükettiği su miktarının aylık 1.17 metreküp olduğunu ifade ederek, “Bunun hesabını vermeli. Kanun bunu hırsızlık kabul ediyor. Sen bir milletvekilisin, milletin temsilcisisin. Nasıl kaçak su kullanırsın? Nasıl milletin hakkını çalarsın?” diye sordu.

-SİTE YÖNETİMİNİN ASKİ’YE VERDİĞİ DİLEKÇE


Başkan Gökçek, Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamı’nda düzenlediği basın toplantısında sözlerine, “Su meselesinde hergün yeni açıklamalar yapılıyor… Nazlıaka, basın toplantıları yapıp ‘bataklıktan nasıl kurtulurum’ diye düşünüyor. Filmlerdeki gibi kıpırdadıkça batıyor” diyerek başladı. 

   Aylin Nazlıaka’nın, ASKİ’nin üzerine düşen görevi yapmadığını iddia ettiğini ve site yönetiminin ASKİ’ye verdiği dilekçeyi gösterdiğini hatırlatan Başkan Melih Gökçek, dilekçeyi basın mensuplarına dağıtarak, “Sen bu kuyunun pis su olduğunu ve hastalık kapabileceğini verdiğin dilekçede itiraf ediyorsun. Hani temiz su içiyordun? Sırf bedava diye neden bu suyu içiyorsun. Utanmıyor musun? Suyu bahçede kullandıklarını yazıyor ama kullanmıyor. Konutlarda da bu suyu kullanıyorlar. Verdiği dilekçede yalancılığı en güzel şekilde ortaya çıkmış” dedi. 

 “Biz ne bilelim Aylin’in dürüst gibi görünüp kaçak su kullanacağını” diyerek açıklamasını sürdüren Başkan Gökçek, kuyulardan Devlet Su İşleri’nin sorumluğu olduğunu, ASKİ’nin sadece kuyunun atık suyuyla ilgilendiğini belirterek, “O yüzden bize bildirmiş ve biz de ‘tamam’ demişiz. Biz hangi işlemi yapmalıymışız?  ‘Abone olmak istiyoruz’ dediler de ‘hayır’ mı dedik? Yılarca bedava suyu kullanmışsın işte” diye konuştu.

   Sözlerine, “Ey Aylin; Ankara’nın suyuna niye çamur atıyorsun? Meşhur bir söz var. Yatacak yeri yok” diyen Başkan Gökçek,  “Utanmadan bugün kalkmış twitter’da ‘Melih Gökçek’i takibe devam edeceğim. Bugün imarla ilgili açıklama yapacağım’ diyor. Yok öyle konu değiştirme. Seninle televizyona çıkana kadar sudan başka bir şey hakkında konuşmam. Seni televizyonda bir yakalayayım, milletin huzurunda iyice meseleleri tartışıp millete göstereyim ondan sonra diğer sorulara cevap veririm” dedi. 

 -2001 YILINDAN BU YANA AYDA 1.17 METREKÜP SU HARCANMIŞ

Yeni belgeleri tek tek basın mensuplarına dağıtan Başkan Gökçek, Nazlıaka’nın oturduğu sitedeki 2001 yılından bu yana kullanılan şebeke suyu faturalarını da açıkladı. Başkan Gökçek, “Bu dağıtılan belgelerde de 2001’den bugüne kadar Aylin’in ve komşularının ASKİ’ye ödemiş olduğu para yazıyor. Ortalama daire başına 1.17 metreküp düşüyor. Aylin bir metreküp su harcamış ama haberi yok. Güya kaçak su kullandığından haberi yok. Ondan sonra, utanmadan sıkılmadan çıkıp, ‘Ankara’nın hakkını savunuyorum’ diyor” diye konuştu. 

 -ŞEBEKE SUYUNUN TEMİZLİĞİ YENİ RAPORLARLA BİR KEZ DAHA KANITLANDI

Nazlıaka’ya, “Ankara’nın suyunda ne var?” sorusunu yönelten Başkan Gökçek, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Ankara’nın suyunda bir şey yok ki. Son analiz raporlarını dağıttık. Halk Sağlığı Kurumu’ndan rica ettik ve bir tahlil daha yaptırdık. Onun da raporu burada. Hemen hemen hepsinde rakamlar ASKİ’nin sonuçlarıyla birebir. Bundan sonra özel laboratuarlarda da yaptırmayı düşünüyorum…. Belge belge diye tutturuyorlar. Bunun için bazı yerlere de analiz yaptıracağım.

CHP Milletvekili Aylin ve odalar, insanları suyun kirli olduğuna inandırmak için çaba sarfettiler. Propaganda aracı olarak gösterdi. Bir anket yaptırdım, CHP’lilerin yüzde 80’ini suyun kirli olduğuna inandırılmış. Yani kitlelerini inandırmışlar. Bu insanları da CHP’li de olsalar suyun temiz olduğuna ikna etmek mecburiyetindeyiz.”

 -“NAZLIAKA, BUNUN HESABINI VERMELİ”

 Şebeke suyunun kirli olduğunu iddia eden Nazlıaka’nın, raporlarla bir bir çürütülen bu iddiaları nedeniyle hesap vermesi gerektiğinin altını çizen Başkan Gökçek, “Kanun bunu hırsızlık kabul ediyor. 1-3 yıl arası cezası var. Sen bir milletvekilisin, milletin temsilcisisin. Nasıl kaçak su kullanırsın? Nasıl milletin hakkını çalarsın? Gecekonduda oturan bir vatandaş düzgün bir biçimde faturalarını ödesin, ondan sonra Aylin (Nazlıaka) kalksın, ayda 2-3 lira ödesin. Reva mı bu? Ondan sonra da ‘Halkçıyım’ diye geziyor. Sen halkın hakkını yiyensin. Vatandaşın hakkını cebellezi edensin. Yani cebine atansın. Milletin hakkını cebine atıyorsun” dedi.    

 -“NAZLIAKA’NIN TAHLİLİ ALDATMACA”

CHP Milletvekili Nazlıaka’nın, oturduğu sitenin deposundaki suyu tahlil ettirdiği ve suyun temiz çıktığı iddialarına da açıklık getiren Başkan Gökçek, “Biz Büyükşehir Belediyesi olarak tahlili medyanın huzurunda yaptık. Hem arıtmadan çıktıktan sonra hem de çeşmeden aldık, arkasından da depodan aldık. Klor olmadığı için 200’lere çıktı değerler…

Ancak Nazlıaka, bizden sonra suya kloru attırmış ve bu tahlili yaptırmış. Tabi mikrop üremez. Ankara’da herkes enayi, bir tek o akıllı. Milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyor… Tamamen pis bir kuyu, pis bir depo ve kaçak bir su. İçine klor at ve ‘benim suyum temiz’ diye konuş. Yesinler onun zekasını. Milleti bu kadar saf enayi yerine koyuyor” dedi.

 -BAŞKAN GÖKÇEK, TELEVİZYON ÇAĞRISINI YİNELEDİ

 Çıktığı her program ve basın toplantısında Aylin Nazlıaka ile canlı yayında karşı karşıya gelme teklifini yineleyen Başkan Gökçek, bir kez daha bu teklifi yaparak, “Aylin cesaretin varsa gel televizyona çıkıp tartışalım. ‘Tarihini yerini ben tespit ederim’ demiş. Tamam bekliyorum. Bir sefer dürüst ol ve lafını yeme. Halk TV’de çıkalım istersen. Açık kart. Ama biliyorum ki çıkmayacak. Çünkü halkın karşısında rezil olacak. Kendi lafıyla söylemiş olduklarını ortaya koydum. Aylin’in peşini bırakmak yok, söyledikçe batıyor, bataklık içinde kayboluyor” diye konuştu.

 -“SİTEDE BİR TEK NAZLIAKA TEBLİGATI KABUL ETMEDİ”

Nazlıaka’nın bir daha milletvekili seçilemeyeceğini, bunun CHP milletvekilleri arasında da konuşulduğunu ifade eden Başkan Gökçek, Nazlıaka’nın daha önce açıkladığı “Cezam neyse öderim” sözünü de hatırlatarak, “Ama sitede ceza tebligatını almayan tek kişi o. Cezası neyse ödermiş ama tebligatı almıyor. Her şeyi yalan üzerine kurulu. Cumhuriyet tarihindeki bayan milletvekilleri arasında insanların gözünün içine baka baka yalan söyleyen bir başkasına rastlamadım” dedi. 

Sitede tek bir abone gözüktüğünü ve bu yüzden de şimdiye kadar ASKİ’nin, faturalarla herhangi bir inceleme yapma gereği görmediğini ifade eden Başkan Gökçek, bir gazetecinin, “Aylin hanımının villasında kaçak yapı olduğu iddiasına ilişkin ne düşünüyorsunuz?” sorusuna da, “Çankaya Belediyesi’ne yazı yazıldı. Oradan plan projelerini bekliyoruz. Ona göre tetkik edeceğiz” cevabını verdi.

Son Güncelleme: 27.09.2014 23:37
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.