PKK’lı teröristler, Suriye-Irak sınırındaki Yarubiye’de Kuvvatu’s-Sanadid adlı sözde ‘sınır muhafızları’na kayıt yaptırıyor.

Suudi Arabistan’ın fonladığı gruba katılanlar 2 yıl görev yapacak ve 200 dolar maaş alacak. Trump, Suriye’deki bu oluşum için Riyad’dan 4 milyar dolar istemişti.

Suriyeli muhalif gruplara yakın Baladi News haber sitesi, Suudi Arabistan'ın terör örgütü PKK/PYD'ye maddi yardım sağladığını duyurdu.

Sitenin haberine göre, ABD'nin desteklediği terör örgütü PYD, Kuvvatu's-Sanadid adlı grupla birlikte Suriye-Irak sınırındaki Yarubiye'de sözde ''sınır muhafızları'' için kayıtlara başladı.

Ankara ile İstanbul arası 2 saate düşüyor Ankara ile İstanbul arası 2 saate düşüyor

İddiaya göre, terör örgütü PYD oluşturduğu silahlı terörist grup için Suudi Arabistan'dan da maddi yardım alıyor.

Silahlı gruba katılanların 2 yıl görev yapacağı ve 200 dolar maaş alacakları bildirildi. ABD Başkanı Donald Trump, Suriye’de DEAŞ’tan kurtarılarak yerine ABD'nin maşası PKK/PYD militanlarının yerleştirildiği bölgelerin yeniden inşası ve iç savaş sonrası İran’ın ülkeye olan etkisini kontrol etme bahanesiyle Suudi Arabistan'dan 4 milyar dolarlık katkı talep etmiş, Riyad da bu isteği kabul etmişti.