Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, iki yıl önce Altındağ’da uyuşturucu çetesine yönelik düzenlediği operasyonda Kadir İnan’ı gözaltına aldı.
 
Emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen zanlı tutuklanarak Sincan F Tipi Cezaevi’ne gönderildi. Burada intihar girişiminde bulunan zanlı yakındaki bir hastaneye kaldırıldı.
 
Hastanenin mahkûmlar koğuşunda tutulan zanlı, nöbet tutan askerleri atlatıp buradan firar etti. Sahte kimlik kullanarak kaçışını sürdüren zanlı, 10 Şubat'ta otobanda çektiği görüntüsünü Youtube'a yükledi. İnan'ın videosunu izleyen polis hemen harekete geçti.
 
Bilgisayar ağı üzerinden İnan'ın görüntüyü yüklediği bilgisayarın IP adresini belirleyen ekipler, firari şahsın Gölbaşı’nda bir evde olduğunu belirledi. Operasyon için harekete geçen ekipleri, şahsı saklandığı evde yakaladı. Evde yapılan aramada da bir adet silah ele geçirildi. 
 
Çok sayıda suçtan kaydı bulunan şahsın, firar ettiği son iki yılda 10’a yakın suça karıştığı tespit edildi. Kadir İnan’ın emniyetteki sorgusu ise devam ediyor.
 
trthaber