Bakan Kılıç ile minik Selahi arasında yaşanan diyaloglar, herkesi gülmekten kırıp geçirdi.


Bakan Kılıç, Marmaris'te "Vay kralsın" diyerek boynuna sarılan, konuşmalarıyla kahkahaya boğan, sonunda da 200 TL harçlık koparan 11 yaşındaki Selahi Varol ile babası Ahmet Varol'u makamında kabul etti. Daha önce yaşanan görüntüleri aratmayan kabulde, minik Selahi, "İşi de bıraktık geldik babamla, sen de yarın bizimle Marmaris'e geleceksin. Ben senin için o kadar yol geldim sen benimle gelmiyor musun" dedi.


Minik Selahi ile Marmaris'te esnaf ziyareti sırasında tanıştıklarını dile getiren Kılıç, "Selahi karşı yönden gelirken bize çarptı, elindeki bozuk paralar sağa sola saçıldı. Biz de 'çocuğun bozukluklarını toplayalım, kaybetmesin' dedik. Selahi'nin paralarını topladık, eline verdik ve gönderdik. Gönderdiğimizi sandık ama az sonra esnafın ikram ettiği çayı içerken Selahi yanı başımızda. O andan itibaren zaten film koptu" ifadelerini kullandı. Bakan Kılıç, ayrıca Ankara'ya ilk kez gelen Minik Selahi'ye Anıtkabir, Ankara Kalesi, Hacı Bayram Camii ve Taceddin Dergahı'nın gezdirileceğini söyledi.


Babası Ahmet Varol'da minik Selahi'nin evde de aynı bu şekilde hareketli olduğunu belirtti. Diğer taraftan, minik Selahi'ye ziyaretin ardından Mehmet Akif Ersoy'un 'Safahat' adlı eseri ile futbol, voleybol ve basketbol topunun bulunduğu bir çanta hediye edildi.


Bakan Kılıç ile minik Selahi arasında yine ilginç diyaloglar yaşandı. Minik çocuk, "Ben seni özledim. Sen beni özledin mi?" diye konuşan Bakan Kılıç'a, "Çünkü yanımdasın. Yarın seninle birlikte Marmaris'e gidiyoruz" cevabını verdi. Bakan Kılıç, Selahi'den kral dememesini istedi. Minik Selahi ise, "Kral değilsin o zaman adamsın. Adam gibi adamsın" dedi.