7 yıldır aranan FETÖ'cü hakim yakalandı 7 yıldır aranan FETÖ'cü hakim yakalandı
Kılıçdaroğlu'nun özellikle kendi döneminde, hiç kimsenin sınavsız işe alınmadığını söylediğini hatırlatan Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Tarih 14 Temmuz 1998. Kılıçdaroğlu'nun  bir yazıyla verdiği talimat şu; boş pozisyonlara sınavla  atamaların yapılması düşünülmekteyse de gerek ÖSYM tarafından sınav günlerinin dolu olduğu, yeterli sayıda başvurunun alınamadığı...' yani, sınava ihtiyaç olmadan, ÖSYM, nasıl oluyorsa SGK sınavı için gün bulamamış. Nasıl oluyorsa 90'lı yıllarda herkes iş ararken yeterli müracaat olmamış ve 'sınavlar talep edenlerin talepleri doğrultusunda onların alınmasıyla neticelensin' diye yazısı var."

PUANLARINI YÜKSELTMİŞLER

Davutoğlu, sınavsız şekilde alınanlarla ilgili daha sonra yapılan teftiş çalışmasında da Kılıçdaroğlu'nun imzası olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Teftişlerde, kazanan sayısının, 8 Eylül 1997, bin 230 kişiyle sınırlı kalması ve alınacak personel sayısından çok daha az olduğunun anlaşılması üzerine o tarihteki Genel Müdür Kemal Kılıçdaroğlu'nun şifahi talimatı doğrultusunda kazanan sayısının 3 bin 209'a yükseltilmiş. Yani 3 bin 209 kişinin puanı sınavsız bir şekilde üstü tamamlanıyor. Bu bir teftiş raporu, altında da Kılıçdaroğlu'nun kendi imzası var. Onlarca yakınına davetiye usulü verilen ihalelerin, 6 yılda tamamlanamayıp 2 bin misli fazla maliyetle yapılan ihalelerin belgeleri elimizde." 

SSK’YI BATIRDI, İKTİDARI İSTİYOR

Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'nun kâr yaparken devraldığı SSK'yı trilyonlarca dolar borçla devrettiğini dile getirdi. Kılıçdaroğlu'nun "bana bir 4 yıl verin gerisini istemem" açıklamasını hatırlatan Davutoğlu, "Gelecek, dolu Hazine'yi, Merkez Bankası'ndaki rezervleri harcayacak, alıp şapkasını gidecek. Yok öyle yağma. Bu millet seni de tanıyor, CHP zihniyetini de. Değil 4 yıl, 4 dakika bile bu memleketi, bu millet size emanet etmez" dedi.

YÜRÜYEN SÜREÇLER VAR

Başbakan Davutoğlu, Nevşehir Valiliğini ziyaretinin sonrası gazetecilerine sorularını yanıtladı. "HDP heyetinin, yeniden Sayın Akdoğan ile bir görüşmesi olacak mı" sorusuna avutoğlu, "Sizin bilmediğiniz de çok görüşmeler yapılıyor. Tabii kamuoyundan saklamak anlamında değil ama doğası gereği yürüyen süreçler olur" diye yanıt verdi.

'Hızlı tren çalışmaları başlatılacak'

Başbakan Davutoğlu, son Nevşehir ziyaretinde Antalya-Konya-Nevşehir-Kayseri Hızlı Tren Hattı'yla igili çalışmaları başlatacaklarını söylediğini hatırlattı. Davutoğlu, Antalya-Konya-Nevşehir- Kayseri Hızlı Tren Uygulama Projelerinin 2015'te tamamlanacağını, en kısa zamanda da yapım aşamasına geçmeye gayret edeceklerini bildirdi.