Huzurevi sakinlerinin çok memnun oldukları ziyarette hem eğlenceli hem de duygusal anlar yaşandı.
 
Sincan Belediyesi, “İnsan Odaklı Belediyecilik” anlayışı ile hizmetleri sürdürmeye devam ediyor. Yaşlılara verdiği önemi her hizmette gözler önüne seren Belediye, Yaşlılar Haftasında da büyüklerimizi yalnız bırakmadı.

İŞKUR yaşlı bakımı kursiyerleri ile birlikte Etimesgut Huzurevini ziyaret eden Sincan Belediyesi,  tüm yaşlılarımızla tek tek sohbet ederek unutulmaz bir gün yaşanmasına vesile oldu. Huzurevi sakinlerine de büyük mutluluk yaşatan ziyarette, ikramlar eşliğinde eğlenceli dakikalar yaşandı. 
Huzurevini ziyaret etmekten dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını belirten Gülay Ilıksu; “ Büyüklerimizi ziyaret ederek onlarla sohbet etme imkanı bulduk. Gerçekten burada farklı bir ortam var.

Onların bizi böyle sıcak karşılamaları bizi çok memnun etti. Bizde onları biraz da olsa mutlu edebildiysek ne mutlu bize… Herkesi de buraya büyüklerimizle zaman geçirmeye davet ediyoruz. Eminiz ki onlarda bizim kadar bir şeyler öğrenecek ve mutlu olacaklardır.” dedi.
 
Yaşlılarımızı sadece yılın belli dönemlerinde değil her gün hatırlamanın sosyal devletin ve tüm bireylerin sorumluluğu olduğunu belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Büyüklerinin kıymetini bilmeyen bir toplum yok olmaya mahkumdur.

Bizim örfümüz ve adetimizde büyüklerimizin yeri hep baş tacıdır. Herkes bir gün yaşlanacak ve yaşlılara sahip çıkmayan bir toplum geleceğine sahip çıkmayacaktır. Hizmetlerimizi de büyüklerimizi unutmayarak gerçekleştirmeye devam edeceğiz.” dedi.