Proje kapsamında Ulubatlı Hasanv e Saraycık mahallelerine de 25 bin konut yapılacak.
Sincan Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile yürütülen Kentsel Yenileme Projesi ile Sincan'ın çehresi değişiyor. Hayta geçirilecek olan kentsel yenileme projesi ile yaşam alanlarında; okullar, sağlık merkezleri, alışveriş merkezleri, parklar ve iş merkezleri de yerini alacak.


Proje ile ilgili bilgi veren Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, "Sincan Ankara’nın hızla büyüyen ilçelerin başında geliyor. Bizlerde bu büyümenin önünü açmak için TOKİ ile işbirliği içerisinde Kentsel Yenileme Projesi kapsamında 25 bin konutu Ulubatlı Hasan ve Saraycık Mahallerimize kazandıracağız. Bu proje ile birlikte 100 bin kişiye de yaşam alanı oluşturacağız" dedi.ULUBATLI HASAN VE SARAYCIK MAHALLELERİNE 25 BİN KONUT


Sincan Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile yürütülen Kentsel Yenileme Projesi ile ayrıca 100 bin kişiye yaşam alanı oluşturulacak. Ankara’nın hızla büyüyen ve en hızlı nüfusu artan ilçelerinin başında gelen Sincan’a, Kentsel Yenileme Projesi ile Ulubatlı Hasan ve Saraycık Mahalleri’nde 25 bin lüks konut yapılacak. Yaşam alanlarında ibadethanelerden alışveriş merkezlerine, parklardan sağlık merkezlerine, okullardan iş merkezlerine kadar pek çok yapı da bu yaşam alanlarını süsleyecek.


Proje kapsamında Ulubatlı Hasan Mahallesi’ne 5 bin konut yapılması ve 20 bin kişiye yaşam alanı oluşturması planlanırken Saraycık Mahallesi’ne ise 20 bin konut yapılarak 80 bin kişinin yaşaması öngörülüyor.