Doç. Dr. Mustafa Tuna yönetimindeki Sincan Belediyesi’nin hayırla yad edilen “tarihi mekanlara gezi aktivitesi” bu yıl da devam ediyor.

Belediye önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da, başarılı öğrenciler ile vatandaşları Çanakkale, Konya ve Bursa’ya götürüyor.

HAK KAZANANLAR BELİRLENDİ

Çanakkale, Bursa ve Konya gezileri ile vatandaşlara hizmet sunan belediye, geçtiğimiz günlerde noter huzurunda gerçekleştirdiği çekilişlerle bu yıl ki geziler için hak kazananları belirledi. Talihliler, başvuruda bulunan öğrenciler ile vatandaşlar arasından seçildi.

ÖĞRENCİ TURLARI BAŞLADI

Geziler hem Sincanlı vatandaşların hem de Sincan sınırlarındaki okullarda takdir alarak başarı gösteren öğrencilerin katılımıyla gerçekliyor.

Belediye tarafından seyahat imkânı bulamayan Sincanlılar için düzenlenen kültür gezilerinin talihlileri geçtiğimiz günlerde belirlendi.

Noter huzurunda gerçekleşen bir çekilişle Çanakkale, Bursa ve Konya gibi ülkemizin gezilip görülesi yerlerine düzenlenecek geziler için hak kazananlar açıklandı. Hak kazananların isimleri belediyenin resmi internet sitesinde yayınlandı.

VATANDAŞLAR DA 18 NİSAN’DA YOLCU

Kültür gezileri kapsamında 1548 öğrenci Çanakkale’ye, 860 vatandaş Konya’ya ve 1720 vatandaş da Bursa ve Çanakkale’yi gezip görebilecek.

Vatandaşlara yönelik gezilerin ilk kafilesi ise 18 Nisan’da Bursa-Çanakkale seyahati için yol alacak. 29 Nisan’da ise Konya gezisi ile vatandaşlar kültür gezilerine katılabilecek. Okul başarısını takdir alarak belgeleyen öğrencilerin çekilişsiz olarak katılacağı gezilerin ilk yolcuları olan başarılı öğrenciler, 6 Nisan’da Çanakkale için yola çıkmışlardı. …

BAŞKAN TUNA: MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZİ TANITIYORUZ

18 Nisan – 20 Haziran arası sürecek gezi programı toplam 19 ayrı seferden oluşuyor. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna “Ülkemizin tarihi ve kültürel öneme sahip şehirlerine düzenlediğimiz gezilerle, seyahat imkanı olmayan hemşerilerimize, ecdadımızın tarih yazdığı mekânları,  Medeniyetimizin kültür  merkezlerini görme imkânını sağlıyoruz.

Vatandaşlarımıza ve gençlerimize milli ve manevi değerlerimizi tanıtmak, sosyal belediyecilik anlayışımızın bir gereği olarak devam edecektir.” dedi

Habervaktim Gazetesi