Sincan yeşil alanda lider ilçe Sincan yeşil alanda lider ilçe
Pazar esnafı ile işbirliği yaparak vatandaşın nezih bir ortamda alışveriş yapmasını sağlayan Sincan Belediyesi, tek tip kıyafet ve yaka kartı uygulaması ile güvenli bir alışveriş imkanı da sunuyor.

Akıllı tartı uygulamasını ile de aldıklarını kontrol edebilen vatandaş huzurlu ve güvenli ortamda alışveriş yapıyor.

Sincan Belediyesi semt pazarları, modern ve güvenli ortamı ile farkını belli ediyor.

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, göreve geldiği günden bu yana semt pazarlarını iyileştirmek için esnafla el ele vererek çalışıyor.

Bununla da yetinmeyen belediye pazar servisleri ile benzersiz bir hizmete imza atıyor. Vatandaş, güler yüzlü ve modern hizmetin keyfini yaşıyor.

MODERN VE TEKNOLOJİK PAZARLAR


 Sincan Belediyesi, modern ve güvenilir pazarlar için yeni bir uygulamaya daha imza attı. Sincan Zabıtası teknolojinin imkanlarından faydalanarak pazar yerlerini denetimlerinde tablet bilgisayar uygulamasına geçti.

Pazar yerlerinde yapılan denetimler esnasında pazarcı esnaflarının kayıt ve sicillerine tablet bilgisayar ile anında ulaşabilen Zabıta Ekipleri, Bilgi İşlem Müdürlüğü ile müşterek hazırladıkları yazılım sayesinde denetimlerini kolayca yapıyor.

Vatandaşın huzur ve güven içerisinde alışverişlerini yapabilmeleri için pazar yerleri sürekli denetim altında tutulduğunu belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “ Pazar yerlerimizi modern, sağlıklı ve temiz bir görünüme kavuşturmak için çalışmalarımızı sürdürürken teknolojinin imkanlarından da yararlanmayı ihmal etmiyoruz. Hızlı ve güvenli bir şekilde denetimlerimizi gerçekleştirmek için tablet bilgisayar uygulamasıyla esnafımızın sicilini ve kaydını anında kontrol edebiliyoruz. Vatandaşımızın güvenli ve huzurlu alışveriş yapması için denetimlerimizi sürdüreceğiz.” dedi.