Yıkımdan sonra ortaya çıkan bu alana ise çocuk oyun grupları, kamelyalar, süs havuzları ve şelalelerin yer alacağı bir park yapılacak.


Sincan Andiçen Mahallesi’nde bulunan Halk Pazarı’nın yıkımına başlandı. Yıkımın ardından 6 bin 516 metrekarelik bu alana yepyeni bir park yapılması için de çalışmalar tamamlandı. Yapılacak parkta oyun grupları, süs havuzları, şelalelerden ve su değirmeni de yer alacak. Parkın faaliyete geçmesi ile Sincan halkı rahatça gidip dinlenebileceği bir mekana daha kavuşmuş olacak.


Yer alacak büyük gemi temalı çocuk oyun grubu da parkın simgelerinden biri olacak. Süs havuzlarının yer alacağı parkta ahşap su değirmenleri de parka ayrı bir atmosfer katacak. Ayrıca, çocuklar parkta oyun oynarken aynı zamanda zemine yerleştirilecek olan ahşap satranç takımları ile de zekâlarını geliştirebilecek.BİNALARA DEĞİL YEŞİL ALANLARA ÖNCELİK


Sincan’ın bugünü ve geleceği için dev projelere imza atan Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, “Pazar yerinde bulunan çadırların görüntüsü ilçemize yakışmıyordu. Sincan’ımızın estetiği için halkımızdan gelen yoğun talepler doğrultusunda burayı yıkıp yerine yeşil alan yapmak için harekete geçtik. Biz Sincan’da halkın dinlenip ferah bir nefes alabileceği alanlar yapmayı tercih ediyoruz” dedi.


Çeşitli ağaç türlerinin yer alacağı parkta, çınar ağacından ıhlamura, akçaağaçtan top akasyaya onlarca ağaç, Halk Pazarı’nın yerine yapılacak parkta bulunacak.