Sincan, baharı laleler ile karşılıyor. İlçeyi lale bahçesine dönüştürmeyi hedefleyen Sincan Belediyesi, 1 milyon lale ile ilçe sakinlerine renk cümbüşü yaşatıyor. Baharı rengarenk mis kokulu laleler ile karşılayan ilçe sakinleri, lalelerden de oldukça memnun….  İlçe sakinlerinin lale hasretine 3 yıl önce son veren Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, bu yılda ilçeyi 1 milyon lale ile donattı.
 
2 BUÇUK MİLYON LALE
 
34 çeşit lale ile bezenen ilçede adeta renk cümbüşü yaşanıyor. İlçeyi rengârenk laleler ile donatan Sincan Belediyesi, vatandaşın da büyük takdirini topluyor. Kaldırım kenarları, kavşaklar, park ve meydanlar da laleler, güzel kokusu ve hoş görüntüsüyle adeta baharı müjdeliyor. İlçe baharı cıvıl cıvıl kuş sesleri arasında lalenin rengârenk görüntüsü ile kartpostalı andırıyor.
 
Kültürel değerlere sahip çıktıklarını belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna “Baharın habercisi olan laleler ilçemizi süslemeye başladı. Sincanımız için sembolik öneme sahip laleyi halkımızla buluşturmaya devam ediyoruz.”dedi.  
 
Bu yılki dikimle beraber Sincan Belediyesi son 3 yılda vatandaşı 2 buçuk milyon lale ile buluşurmuş oldu. İlçenin simgesi olmasının yanı sıra görüntüsü ve kokusu ile de beğeni toplayan laleler,  vatandaşın hoşça vakit geçirmesini ve birbirinden güzel fotoğraflarla bu anıları kaydetmesini sağlıyor.