Ata sporumuz yağlı güreş için hazırlıklar Sincan’da hızla devam ederken başpehlivanlık için mücadele edecek güreşçilerin de isimleri belli olmaya başladı.

Birbirinden yetenekli güreşçilerin bu yıl da ter dökeceği güreş organizasyonu, 29 Haziran Cumartesi günü Sincan Şehir Stadyumunda güreş severlerle buluşacak.
 
Yiğitler er meydanına çıkıyor. Sincan Şehir Stadyumu’nda pehlivanlar muhteşem rekabetleri ile güreş severleri güreşe doyurmaya hazırlanıyor.

Sincan Belediyesi tarafından bu yıl 5.si düzenlenen organizasyon, 29 Haziran’da Sincan Şehir Stadı’nda güreş severlerle buluşacak. Geçen yıl oldukça yüksek katılımla gerçekleştirilen organizasyona bu yılda ilginin fazla olması bekleniyor.

Bu yıl Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinden önce yapılacak olan Sincan Yağlı Güreşlerinde pehlivanlar rakiplerine adeta gözdağı verecek.

Kıyasıya mücadelenin olacağı organizasyonda başpehlivanlık için yarışacak isimler de tek tek belli olmaya başladı. Şu ana kadar 30 başpehlivanın yarışacağının kesinleştiğini belirten Sincan Belediyesi, bu sayının ilerleyen günlerde daha artacağını belirtti.
 
Sincan Yağlı Güreşlerine bu yıl; 2009-2010 Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanı olan Mehmet Yeşilyeşil, Savaş Yıldırım, Süleyman Aykırı, Şükrü Kazan ve Ramazan Bircan gibi güreş tarihine adını altın harflerle yazdırmış pehlivanlar katılacak.

13 sıklette 300 güreşçinin kıyasıya mücadele edeceğini organizasyonda kazananın kim olacağı sorusunun yanıtı ise 29 Haziran Cumartesi günü saat10.00 da başlayacak olan müsabakalar sonunda belli olacak.
 
Şölen havasında geçecek olan organizasyona tüm güreş severleri davet eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; “ Asırlardır süregelen geleneğimiz olan yağlı güreşlerimizi bu yıl da sizlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak onları gelecek nesillere aktarmalıyız. Ata sporumuz olan güreşe de ilginin yüksek olması bizleri mutlu ediyor. Umuyorum ki bu yıl da ilçemize yakışır bir organizasyonla vatandaşımızı buluşturacağız.” dedi.