Düğün salonlarına sıkı denetim Düğün salonlarına sıkı denetim
 Türkiye sıralamasında ise 2’nciliği elde eden Başkan Tuna, göreve geldiği günden bugüne halkın sevgisi ve desteğini arttırarak almaya devam ediyor.

Dünya Araştırmacılar Derneği ESOMAR üyesi olan ORC Araştırma Şirketi tarafından yapılan “Yılın En Başarılı Belediye Başkanları” anketinin sonuçları açıklandı. 30 Büyükşehir’in tüm ilçelerinde 20 bin 680 kişiyle yapılan ankette, vatandaşların yüzde 59’u en başarılı ilçe belediye başkanı “Mustafa Tuna” dedi. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna yüzde 59 oy oranı ile Ankara’da birinci Türkiye’de ise ikinci en başarılı ilçe belediye başkanı oldu.

BAŞKAN TUNA TÜRKİYE’DE İKİNCİ

ORC Araştırma Şirketi’nin araştırma sonucuna göre Başkan Tuna yüzde 59 oy oranı ile Türkiye’de en başarılı ikinci ilçe belediye başkanı oldu. Başkan Tuna’yı yüzde 57,5 ile Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar takip etti. Türkiye sıralamasında en başarılı ilçe belediye başkanı ise yüzde 61,8 oy oranı ile Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu.

ANKARA’NIN EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANI

Türkiye çapında başarılı ilçe belediye başkanları sıralamasında ilk 10 da sadece Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna Ankara’yı temsil ediyor. Araştırma sonuçlarına göre Başkent’te ilçe belediye başkanları arasında halkın takdirini en çok kazanan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna oldu. Sıralamada Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna yüzde 59’luk oranla Ankara’da birinci, Türkiye’de ikinci en başarılı ilçe belediye başkanı olurken, Ankara’da Keçiören Belediye Başkanı Mutafa Ak yüzde 53,9 ile Türkiye genelinde 12’nci sırada yer aldı.

BAŞARISINI KATLAMAYA DEVAM EDİYOR

Sincan’ı adeta yeniden inşa eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, gerçekleştirdiği çalışmalarla örnek gösteriliyor. Sincan’ın güzelleşmesi, modernleşmesi ve geleceğe yönelik projeleriyle adından sıkça söz ettiren Başkan Tuna, gece gündüz demeden ilçeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Göreve geldiği günden bu yana birbirinden önemli projeleriyle Sincan’a nefes aldıran Başkan Tuna, şehri büyüklüğüne yakışan bir kent meydanı ile buluşturdu. Sincan’ın merkezinde yer alan bu sosyal alan şehrin estetiğine ve mimarisine kattığı olumlu etkinin yanı sıra dev otoparkı ve dinlenme alanlarıyla da vatandaşların beğenisini kazandı.

ANKARA ÇAYI ARTIK NEFES ALDIRIYOR

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın bir diğer önemli projesi ise Ankara Çayı’nın ıslahı… Yıllardır görünümü ve etrafa yaydığı koku sebebi ile sıkıntı kaynağı olan “Ankara Çayı kurumlar arası işbirliği” artık Sincan’a rahat bir nefes aldırıyor. Sincan’ın dört bir yanını konaklarla donatmaya devam eden Başkan Tuna, yepyeni 15 hanımlar ve güngörmüşler konağını da Sincanlıların hizmetine sunuyor.

SİNCAN YENİLENİYOR

Sincan, Başkan Tuna’nın projeleriyle değişim yaşamaya devam ediyor. Saraycık Mahallesinde başlatılan kentsel yenileme çalışmaları hızla devam ediyor. Modern mimari ile tasarlanan proje, 5 bin konutta 20 bin kişiye yaşam alanı sunuyor. Sincan Sanayi Sitesi de esnafla koordineli bir çalışmayla yepyeni bir görünüme kavuşuyor.

GELECEĞE DEV YATIRIM

Projeleriyle geleceğe yatırım yapan Başkan Tuna, “Bağlantı Yolları” projesiyle de Sincan’ı önemli bir kavşak noktası haline getiriyor. Eskişehir Devlet Yolu’ndan Ayaş Devlet Yolu’na oradan da İstanbul Çevre Yolu’na bağlanacak bulvar Sincan’ı bambaşka bir konuma taşıyacak. Ayrıca Vatan Caddesi–Eskişehir Yolu Bulvarı da Sincan’ın Eskişehir Yolu–Çayyolu arasında yeni bir bağlantı kuracak. Banliyö Tren hattının Yenikent’e kadar uzaması ve Çayyolu Metrosunun Temelli’ye kadar ulaşması projeleri de Ankara’nın sayılı ulaşım projeleri arasında gösteriliyor.

SİNCANLILAR YENİ HASTANEYE KAVUŞACAK

Başkan Tuna Sincan’a yapılacak yeni Sincan Devlet Hastanesi için de ciddi çalışmalar yürütüyor. Sincan halkı önümüzdeki süreçte temeli atılacak yeni Sincan Devlet Hastanesi ile rahat bir nefes alacak. Sincan’da yapılacak olan 480 yataklı hastane, sadece Sincan halkına değil, aynı zamanda Beypazarı, Ayaş ve Nallıhan ilçelerinde yaşayan vatandaşlara da sağlık hizmeti verecek.

ÜÇLÜ OLDU GÜÇLÜ OLDU

Yerel seçim çalışmalarında “Üçlü olsun güçlü olsun” sloganı Sincan’da hayat buluyor.

Hükümet, Büyükşehir ve İlçe Belediyesinin Ak Parti’den olması, Sincan’da hizmet ve başarıyı getirdi. Hükümet ve büyükşehir belediyesiyle doğru iletişim ve yapıcı ilişkilerle Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, devletin bir çok imkanını Sincan’a kazandırdı.

Lale Alt Geçit Köprüsü, 12. Cadde Mehmet Habip Soluk Köprüsü, Ayaş Devlet Yolu’na bağlantı sağlayacak Ankara çayı üzerinde yapılan 3 köprü, Sincan Tren yolu üzerinde 2 yaya üst geçidi, Belören Dağının Kent Ormanına dönüşmesi, Sincan Belediyesinin 2 milyon metrekare arsa edinmesi gibi hizmetler, hükümet ve büyükşehir belediyesiyle doğru ve güçlü iletişim sayesinde elde edildi.

Göreve geldiği gün Sincan için her kurum ve kuruluşla el ele çalışma prensibi ortaya koyan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, kurumlarla barışık bir politika uyguluyor. 2009 yerel seçimlerinden bugüne Halk Günleri, esnaf ve mahalle ziyaretleri ile STK’larla istişare toplantılarını ara vermeden sürdüren Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, böylelikle halkın taleplerini direkt dinleyerek çözüm buluyor.