Ankara'nın en büyük ilçelerinden birisi olan Sincan'da belediyenin borçsuz olması takdirle karşılanıyor.

Belediye kasasında bütçesi olan, Kurumlardan borç almayarak kaynaklarını en etkin kullanan Sincan Belediyesi, yaptığı yatırım ataklarıyla da dikkat çekiyor.

Millet Kıraathanelerinden Ankara’nın en büyük Kültür ve Kongre Merkezine, Kapalı Spor Salonundan Çok Amaçlı Salona kadar birçok yatırıma imza atıldı.

Sincan Belediyesi; borcu olmayan, kaynaklarını en verimli şekilde kullanarak kasasında parası olan belediyelerden biri… Hiçbir kamu kurumundan borç almamasına karşılık yatırım harcamalarını 2 kat arttırdı. Murat Ercan Başkanlığında birçok değişikliklere imza atılarak Sincan Ankara’nın en gözde ilçeleri arasına girdi.

Sincan'a tramvay geliyor! Sincan'a tramvay geliyor!

ANKARA’NIN EN BÜYÜK KÜLTÜR VE KONGRE MERKEZİNİN TEMELİ ATILDI

16.120,31 m2’lik arsa üzerinde toplam 25.533,70 m2’lik kapalı inşaat alanına sahip merkezin inşasına başlandı. Ankara’nın en büyük Kültür ve Kongre Merkezi tamamlandığında Türkiye’deki sayılı merkezlerden birisi olacak. Merkez; konser, toplantı, uluslararası seminer ve sempozyumlara da ev sahipliği yapacak.

Sözleşme bedeli 60.000.000,00 TL olan Kültür ve Kongre Merkezi; 2561 kişilik kongre salonu, sergi ve fuaye alanı, Millet Kıraathanesi, 3 adet okuma salonu, Güngörmüşler ve Hanımlar lokali, nikah ve toplantı salonu gibi sosyal donatılarıyla vatandaşlara en güzel şekilde hizmet verecek.

BAŞKAN ERCAN SİNCAN’A 3 ADET MİLLET KIRAATHANESİ KAZANDIRDI

2018 yılında Yavuz Sultan Selim Millet Kıraathanesi ve 2 halk kütüphanesi hizmetine sunuldu. 2019 yılında Evliya Çelebi ve Abdurrahim Karakoç Millet Kıraathanesi açılarak Millet Kıraathanesi sayısı 3’e çıktı.

KAPALI SPOR SALONU YAPIMINDA SONA GELİNDİ

Gökçek Mahallesi’nde inşa edilen tesisin yüzde 95’i tamamlandı.

Ankara’nın önemli spor tesislerinden biri olması hedeflenen Sincan Kapalı Spor Salonu; salon futbolundan basketbola, voleyboldan hentbola kadar pek çok müsabakaya ev sahipliği yapacak.

Spor Salonunun yapım işi 22.738.000,00 TL bedelle ihale edildi.

SİNCAN ÇOK AMAÇLI KÜLTÜR MERKEZİ TAMAMLANIYOR

Fatih Mahallesi’nde Tuğra Anıtı’nın arkasında 12.975,00 m2’lik arsa üzerinde toplam 21.159m2’lik kapalı inşaat alanına sahip çok amaçlı Kültür Merkezinin de yapım çalışmaları hızla devam ediyor. Merkezin sözleşme bedeli ise 29.338.000,00 TL.