Vatandaşa daha hızlı daha güvenli hizmet sunabilmek için teknolojinin imkanlarını belediyecilik ile birleştiren Sincan Belediyesi, artık cep telefonlarınızda… Mobil belediyecilik uygulaması sayesinde istediğiniz her an Sincan Belediyesine ulaşabilir ya da çevrenizde gördüğünüz sorunları çekerek anında belediyeye gönderebilirsiniz.
 
Sincan Belediyesi artık size bir telefon kadar yakın… Belediyecilikte sınırları kaldırarak çağdaş ve modern belediyecilik anlayışı ile vatandaşın takdirini kazanan Sincan Belediyesi, mobil belediyecilik uygulamasına geçti. Belediyeyi vatandaşın ayağına getiren uygulama sayesinde, Sincan Belediyesi ile ilgili tüm haber ve duyurulara anında ulaşmak mümkün… Bunun yanı sıra vatandaş istediği her an Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya ya da birimlere mesaj atabiliyor. Mobil belediyecilik bununla da kalmıyor, vergi borcu öğrenmeden rayiç bedeli sorgulamaya, e- imar uygulamalarından kent rehberine kadar pek çok hizmeti vatandaşın ayağına getiriyor.  Vatandaş ilçedeki nöbetçi eczanelerin listesine de anında ulaşabileceği gibi pazar yerlerini de öğrenebiliyor. 
 
“SİNCAN CEBİNİZDE”
 
Mobil belediyecilik uygulaması ile Sincan’da elinizin altında… Sincan’ı seyret sekmesine tıklandığında Sincan’daki parklar ve nikah salonları cep telefonundan izlenebiliyor. Böylece hem uzaklar yakına getirilerek mutlu anlar paylaşılıyor hem de ebeveynler parklarda oynayan çocukları izleyebiliyor. Uygulama ile vatandaş, Sincan’ı ve Sincan Belediyesini adeta cebinde gezdiriyor.
 
Vatandaşa en iyi hizmeti sunmayı amaçladıklarını söyleyen Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; “ Mobil belediyecilik uygulamasını vatandaşımızın hizmetine sunduk. Vatandaşımız pek çok işini belediyeye gelmeden evinden, iş yerinden ya da parktayken yapabilecek. Bu uygulama sayesinde vatandaşımız birer gönüllü belediye çalışanı da olacak. Çevresinde gördüğü sorunu resimleyerek belediyemize ulaştırabilecek. Böylece bizde ilçemizin ihtiyaçlarını en kısa sürede gidereceğiz.” dedi.
 
“ÇEK- GÖNDER”
 
Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna göreve geldiği günden bu yana ilçeyi “Birlikte Yönetim” anlayışı yönetmeye devam ediyor. İlçe halkının istek, öneri ve şikayetlerini dinleyerek hizmetleri bu yönde gerçekleştirmeyi sürdüren Başkan Tuna, mobil belediyecilik uygulaması ile her vatandaşı gönüllü belediyeci ilan ediyor. Çek- Gönder uygulaması ile sorun ve şikayetler anında resimlenerek belediyeye gönderilebiliyor. Böylece, ilçedeki sorunların el birliği ile giderilmesi amaçlanıyor. 
 
Uygulamayı, Applestore ya da google playden Sincan yazarak indirilebilmek mümkün…