Ankara'nın ilçesi Polatlı Belediyesi 3 ay içinde köyün yıkımını gerçekleştirmezse yetki Büyükşehir Belediyesi’ne geçecek.

CHP Çankaya İlçe Başkanı ve Çankaya Belediye Meclis Üyesi Selçuk Dereli, ilk olarak Polatlı'ya bağlı Macun Mahallesi'nde Köyümüz Sitesi'ni kurdu. Doğacı Gayrimenkul şirketinin ortaklarından olan Dereli, burada 94 adet ev inşa etti. 80 dönüm arazi üzerine kurulu olan sitenin kaçak olarak yapıldığı ve tarım alanını da izinsiz olarak imara açtığı ortaya çıktı. Sitedeki bir sokağa da soyadını veren Selçuk Dereli, buradaki evleri satarak müthiş bir gelir elde etti. Dereli'ye tarım alanını işgal ettiği gerekçesi ile Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından para cezası kesildi.

İKİ AYDIR YIKIM YOK

Ankara Mamak'ta cinayet:  1 ölü Ankara Mamak'ta cinayet: 1 ölü

Selçuk Dereli, Macun'daki Köyümüz Sitesi'nin ardından yine Polatlı'ya bağlı Gedikli Mahallesi'nde bu sefer 'Köyümüz Ankara' adı altında bir site oluşturdu. Burada 35 villa tipi ev inşa eden Dereli, sitesinin suyunu karşılamak için imar planında cami alanı olarak ayrılan bölgeye kaçak su deposu yaptı. CHP'li Dereli, Gedikli'de ayrıca halka ait yolları ve 2 parkı da işga ederken Diyanet İşleri Başkanlığı, ibadet alanı yerine yapılan kaçak su deposunun yıkımı için yazı gönderdi. Polatlı Kaymakamlığı tarafından Polatlı Belediyesi'ne gönderilen yazının üzerinden 2 ay geçmesine rağmen halen yıkım gerçekleştirilmedi.

BÜYÜKŞEHİR YIKACAK

Kaçak köyü ilk olarak SABAH Ankara, 'Kaçak köyün Selçuk Ağası' ve 'Adaletin bu mu Selçuk Hoca?' haberleriyle gündeme getirdi.

Haberlerin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi devreye girdi. Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı tarafından Polatlı Belediyesi'ne gönderilen yazıda söz konusu kaçak yapılaşmaların ivedilikle yıkılmasını istedi. Dereli'nin kaçaklarına dokunmayarak suç işlediği iddia edilen Polatlı Belediyesi, 3 ay içerisinde yıkımları gerçekleştirmezse kaçakların temizlenmesi görevi Büyükşehir Belediyesi'ne geçecek. Polatlı Belediyesi'nin Polatlı Kaymakamlığı'nın ardından Büyükşehir Belediyesi'nin de devreye girmesiyle ne gibi bir çalışma yapacağı merak konusu.