2012 Yılında Altındağ'ya Yapılan Yatırımın Maliyeti

Altındağ'da yaşanan büyük değişim ve gerçekleştirilen projeleri değerlendiren Başkan Veysel Tiryaki,2012 yılında yapılan yatırım miktarını da açıkladı.

13 Şubat 2013 Çarşamba 16:28
2012 Yılında Altındağ'ya Yapılan Yatırımın Maliyeti

 

2004 yılı öncesi ile mukayese edildiğinde teşkilat yapısı, personel verimliliği ve finansal kaynaklar açısından dev bir atılım gerçekleştiren Altındağ Belediyesi, Veysel Tiryaki’nin görevde bulunduğu 8 yılda yatırımlarla şaha kalktı.

 

Başkan Veysel Tiryaki, 2004 yılında 85 milyon lira borcu bulunan ve yok denecek kadar az yatırım yapan Altındağ Belediyesi'nin, aradan geçen 8 yılda çok büyük mesafeler kat ettiğini belirtti.
 
Belediyenin 2004’ten önce her yıl borçlandığını, gelir ve giderin birbirini karşılamadığını anlatan Başkan Tiryaki, 2006 yılından beri belediye gelir ve giderlerinin denk hale geldiğini, 7 yıldır bütçenin hiç açık vermediğini, hatta kimi yıllar fazla verdiğini açıkladı. 
 
Altındağ Belediyesi 8 yılda şaha kalktı
 
İmar çalışmaları, kentsel dönüşüm hamleleri, başarılı restorasyon projeleri ve rekor yatırımları ile terk edilen Altındağ’ı yeniden tercih edilir hale getiren Başkan Tiryaki,  2003'te 33 milyon lira olan gelirlerin 2012'de 175 milyon  liraya yükseldiğini söyledi.  
 
Gelir ve gider dengesini kuran Altındağ Belediyesi, yatırım bütçesini de 8 yılda 35 kat artırdı.   2003 yılında, 10 milyon TL borçlanılmasına rağmen yatırıma harcanan para 2  milyon lira iken, 2012 yılında bütçenin neredeyse yarısı yatırıma harcandı. Başkan Tiryaki, 2012'de tamamı belediyenin kendi öz kaynaklarından olmak üzere Altındağ’a 71 milyon TL’lik yatırım yapıldığına dikkat çekti.  
 
Değişim yönetimi modeli başarılı sonuç verdi
 
Göreve geldiği 2004 yılında, belediyenin 500 personelle yönetilebileceğini söyleyen Başkan Tiryaki, 2085 olan personel sayısını da düşürerek, personel kalitesi ve verimliliğini sağladı. Böylece 2004 yılında 35 milyon lira olan personel gideri 2012 yılında 23 milyon TL’ye düşürüldü.
 
Uyguladığı değişim yönetimi modeli ile yapısını ve işleyişini de tepeden tırnağa değiştiren Altındağ Belediyesi ayrıca 2006 yılından itibaren geçmiş dönemlere ait toplam 97 milyon TL borç ödedi.  
 
“Belediyenin en önemli gelir kaynağı BEREKET”
 
Altındağ Belediyesi’nin kaynak sorunu bulunmadığını belirten  Başkan Tiryaki,  “Bana belediyenin en önemli gelir kaynağı ne diye soruyorlar. Kalbimin en derinliklerinden söylüyorum; BEREKETTİR.  Bereket istiyorsanız emaneti ehline vereceksiniz. Belediyede de işleri ehline vereceksiniz.
 
Belediye işlerini yaparken, Ahmet'i, Mehmet'i, yakınınızı kayırmayacaksınız, ihaleye fesat karıştırmayacaksınız, düzgün iş yapacaksınız. Sistemle oynanmadığı takdirde bu belediye, 30 yıl para problemi çekmez.
 
Hiç bir yerden kredi veya hibe, borç almıyoruz, almaya da ihtiyaç yok. Kimi zaman oldu ki, çok sıkıntılı günler geçirdik, zor durumlarla karşılaştık. Ancak o problemleri çözmek için büyük çaba sarfettik. Boşvermedik, emek verdik. Bu da bereketi getirdi. '' şeklinde konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.