Whatsap ile artık para kazanabilirsiniz Whatsap ile artık para kazanabilirsiniz
Polikarbonlar görünüm olarak her ne kadar cama benzese de yapısal olarak plastiğin bir türevi olarak üretilmektedir.

Dayanıklılık bakımından plastikten ve camdan daha sağlam olan bu materyal sayesinde kullanıcılar ve tercih edenler ekonomik alanda rahatlama yaşayarak plastiğin kullanım alanlarının artması yönünde daha çok talepte bulunmaktadırlar.

Kullanım Alanlarının Sıklığı

Günümüzde
polikarbon levha malzemeler aklınıza gelebilecek her türlü sektörde faaliyet gösteren yararlı bir malzemedir. Montaj kolaylığı, ışık geçirgenliği ve sıcaklığa karşı dayanıklılığı sayesinde her türlü alanda kullanılan bu levhalar günlük hayatımızda ve iş yerimizde bizlere kolaylık sağlamaktadır. Piyasada çok farklı şekillerde üretilen bu levhaların esas boyutları 210 cm x 600 cm civarı olmaktadır. Isı izolasyonu sayesinde inşaat sektöründe epeyce kullanılan malzemeler arasında ilk sırada yer almaktadır.

Kırılma gibi istenmeyen durumlara karşı dayanıklılığının yüksek olması sayesinde bankaların pencereleri, stadyum oyuncu giriş çıkış panelleri, çatı ve teraslarda kullanılan bariyerlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Ses izolasyonu sayesinde ses bariyeri olarak da kullanıldığı alanlar azımsanamayacak kadar büyük ölçüde yer almaktadır. Binaların ara geçiş tünellerinde polikarbon malzemeler sıklıkla kullanılan malzemelerdendir.

Bunun yanı sıra seralarda cam ve naylon gibi örtücü materyallerin yerine kullanılan bir materyaldir.

Seralarda kullanılacak olan bu materyaller sayesinde hem daha çok dayanıklılık kazanılıyor hem de enerji tasarrufundan azımsanamayacak derecede kar elde ediliyor. Isı kaybını önleyen bu levhalar sayesinde gıda sektöründe yer alan seracılıkta kullanılan cepheler bu malzemelerden yapılmaktadır.

Bu şekilde daha uzun ömürlü ve daha dayanıklı bir sera elde etmek daha mümkün bir hal alacaktır.

Merdiven ve balkon korkulukları, teras korkulukları polikarbon ile kaplanarak şık ve sağlam bir dizayn elde edilebilir. Otobüs ve otoparklarda kullanılan malzemelerde çok yaygın olarak kullanılan bir çeşittir.

4 veya 6 mm ‘lik olan levhalar sayesinde daha sağlam bir bariyer oluşturulmaktadır. Ayrıca polis kalkanları da bu malzemeden elde edilmiş birer ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. 4.6.8.10 ve 16 mm ‘lik
polikarbonat levhalar kullanım alanlarına göre değişiklik göstermektedir.

Yapılar genelde şeffaf olan bu malzemeler bunun yanında beyaz, bronz, mavi, sarı, yeşil, turkuaz ve çeşitleri gibi istenilen renklerde üretim yapılabilmektedir.