İşte,MÜSİAD Ankara Şubesi'nin Yeni Kadrosu

3 Ocak 2012 tarihinde düzenlenen MÜSİAD Ankara Şubesi, 20. Olağan Genel Kurulu sonrasında yeni yönetim belli oldu.

09 Ocak 2013 Çarşamba 20:19
İşte,MÜSİAD Ankara Şubesi'nin  Yeni Kadrosu

 

Genel Kurul sonrasında yapılan ilk Yönetim Kurulu toplantısında, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na M. Ziya KAHRAMAN, Başkan Yardımcılıklarına ise Nuh ACAR (Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı), Hasan Fehmi YILMAZ (Sektör Kurullarından Sorumlu Başkan Yardımcısı), Orhan GÖKDEMİR (Kurumsal İlişkiler ve Parlamento İlişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı), İrfan GÜVENDİ (Teşkilat İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı), İlhan ERDAL (Bütçe, Mali ve Sosyal İşlerden sorumlu Başkan Yardımcısı) getirildi.

 

MÜSİAD Ankara Şubesi 2013 vizyonu olarak,yılı boyunca yazılı ve görsel medyada daha fazla yer alarak, üyelerimizin taleplerini ve ihtiyaçlarını dile getirilebileceği belirtildi.

Ayrıca,mevcut ekonomi politikalarının KOBİ’leri büyütmeye yönelik bir etki oluşturmadığı, tam tersine ekonomik daralmaya ve sıkıntıya soktuğu söylendi.

MÜSİAD tarafından yapılan açıklamada; 

 

"Yapılan her yeni düzenleme, hem mevcut KOBİ’leri hem de yeni işletmeler açmayı düşünen girişimcilerin yatırımcı ruhunu engelleyici bir ortam oluşturmaktadır. İşveren olmak adeta “Ateşten gömlek giymek” haline gelmiştir.
 
Kar marjlarının çok azaldığı, dünya piyasalarının acımasız bir rekabet içerisinde olduğu bir ortamda; bu uygulamalarla sürdürülebilir bir ekonomik yapıyı hazırlamak çok zordur.
 
Kamu kesimi tarafından hazırlanan destek politikaları, üyelerimizin yapılarını güçlendirmemekle beraber mevcut yapılarını ayakta tutabilmelerini engellemektedir.
 
Yine 2012 yılı istihdam verilerine baktığımızda, 659 bin Hizmet Sektöründe, 27 bin Tarım Sektöründe, 28 bin Sanayi Sektöründe, 8 bin İnşaat Sektöründe olmak üzere toplamda 723 bin istihdam artışı oluşmuştur. 
 
İnşaat ve hizmet sektörlerindeki istihdam artışları, sanayide oluşturulacak gelirle beslenmediği takdirde sürdürülebilir olamaz.  Bu nedenle istihdamın hangi sektörde oluştuğu da dikkate alınmalıdır.   
 
Bu bilgiler ışığında, sanayinin gayrisafi milli hasıla içindeki payının düşmesi bizleri düşündürmelidir.
 
Gerek gençlerin gerekse çok sayıda meslek erbabının hizmet sektöründe iş araması, üretime dayalı sektörleri olumsuz etkilemektedir."denildi.
 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.