Başkan Tuna, her iki ziyarette de vatandaşa verilen hizmetlerde önceliğin “Vatandaş memnuniyeti” olması gerektiğini vurgulayarak, bu hizmeti veren kesimlerin de bu ilkeye uygun hareket etmelerini istedi.

SİTELER ESNAFINDAN TUNA’YA DAVET

Bir yandan Başkent’i karış karış gezip, vatandaşlarla sohbet eden, talepleri yerinde dinleyen, esnafı ziyaret eden Başkan Tuna, diğer yandan da Ankara’da hizmet veren esnaf odaları, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve vatandaşları makamında ağırlamaya devam ediyor.

Ankara Keresteciler Odası Başkanı Mehmet Ercan ve beraberindeki heyet Başkan Tuna’yı Siteler’e davet etti. Siteler’deki kaldırım ve çevre temizliği konusundaki taleplerini dile getiren Ercan, “Bir Cuma da bizim kooperatifimizi ve Siteler’i ziyaret ederseniz, bizi çok mutlu edersiniz. Tüm esnaf arkadaşlarımız bundan büyük memnuniyet duyacaktır” dedi.

ANKARAKART HALK OTOBÜSLERİNDE DE KULLANILACAK

Başkan Tuna’nın makamında gerçekleşen ve Başkentli esnafın taleplerini ilettiği ziyaretlerden biri de Ankara Şehir İçi Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Ercan Soydaş ve beraberindeki 10 kişilik heyeti oldu. Ulaşım hizmetleri konusunda hem vatandaşlardan hem de bu alandaki hizmet sunucularından gelen şikayet ve talepleri dikkate aldığını belirten Başkan Tuna, “Önceliğimiz kesinlikle vatandaş memnuniyeti olmalı.

Ankara'da eski eşini öldürüp intihar etti Ankara'da eski eşini öldürüp intihar etti

Esnaf arasındaki sıkıntıyı da hatlardan karşılıklı fedakarlıklar yaparak çözebiliriz. Rızık konusunda Allah ne verirse o. Ama vatandaş memnuniyeti önemli. Bizler de sizler de yaptığımız her çalışmayı, önceliği vatandaşlarımızın taleplerini düşünerek gerçekleştirmeliyiz” uyarısında bulundu.

Tuna, ANKARAKART’ın Halk Otobüsleri’nde de kullanıma açılması için çalışmaların devam ettiğini vurguladı ve şunları söyledi:

“Özel Halk Otobüsleri’nde de ANKARAKART kullanılmasına imkan tanıyan sisteme geçme çalışmalarımız sürüyor. Bu sisteme geçildiği zaman sizin de birçok sıkıntınız çözüme kavuşmuş olacak ve hepsi ortadan kalkacak. Halk otobüslerinin de EGO otobüslerinden bir farkı kalmayacak.”