17 Aralık'ta patlak veren rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasında adı altında gerçekleştirilen operasyonda ikinci dalgayı gerçekleştirmek isterken yaptığı hukuk dışı işlemler sebebiyle İstanbul Başsavcısı Turan Çolakkadı tarafından soruşturma dosyası elinden Savcı Muammer Akkaş'ın sabıka kaydı hayli kabarık çıktı.

İşgüzar savcının Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir'i de tehdit ettiği ortaya çıktı.

Sabah Gazetesi yazarı Sevilay Yükselir, İstanbul Başsavcısı Turan Çolakkadı'nın bugünkü basın açıklamasında sert bir dille eleştirdiği Muammer Akkaş ile ilgili çok önemli bir açıklamada bulundu. 

Başsavcı Çolakkadı'nın medyanın telkinleriyle iş yapıyor diyerek eleştirdiği ve 17 Aralık Operasyonu'nun ikinci dalgasıyla ilgili dosyayı elinden aldığı Savcı Muammer Akkaş'ın önce Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir'i tehdit ettiği ortaya çıktı.

YÜKSELİR: "SAVCI AKKAŞ BENİ TEHDİT ETTİ"
Sevilay Yükselir Twitter üzerinden olay savcı ile Muammer Akaş ilgili gündemi sarsacak bilgiler verdi.

Yükselir, 7 Şubat'ta Sabah Gazetesinde yayımlanan bir yazısı sebebiyle Savcı Akkaş'ın kendisini ofisine çağırarak tehdit ettiğini dile getirdi. 

"OLAY SAVCI PROVOKATİF İŞLER YAPTI"
Savcı Akkaş'ın daha önce kamu vicdanını yaralayacak birçok hukuksuz işe giriştiğini açıklayan Yükselir, olay savcının Gezi Parkı eylemleri sırasında provokatif işlere imza atarak hükümetle halkı karşı karşıya getirmek isteyen grubun içerisinde yer aldığını belirtti. 

kaynak: ahaber