Sincan Belediyesi'nin borcu yok! Sincan Belediyesi'nin borcu yok!
 Başkan Tuna, “Proje, tam aksine çok hızlı bir şekilde yol alıyor” dedi. Başkan Tuna terör örgütü PKK’ya destek veren akademisyenlere de sert eleştirilerde bulundu. Başkan Tuna: “Bunları gördüğümde akademisyenliğimden hicap duyuyorum.”

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Kanal 5’te canlı olarak yayınlanan “Tuba Nergiz Er ile Öznesi Kadın” programına konuk oldu.

Sincan’da yapılan yatırım ve çalışmaları değerlendiren Başkan Tuna, 2016 yılında gerçekleştirilecek önemli projeler hakkında bilgiler verdi. Bugüne kadar toplumun tüm kesimleriyle el ele birbirinden önemli projelere imza attıklarını kaydeden Başkan Tuna, “Sincanlı vatandaşlarımız gerçekten takdire şayan… Yapılanı, yapılmayanı bilen, vefakar, cefakar, sağduyulu, pırıl pırıl insanlar. Sincanlı vatandaşlarımıza ne kadar hizmet götürülse az” diye konuştu.

ÇALIŞMALAR OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ

Sincan’da gerçekleştirilecek önemli projelerden bir kısmının tamamlanma aşamasına geldiğini de belirten Başkan Tuna, Saraycık Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi’nin durdurulduğu iddialarına da açıklık getirdi. Saraycık Mahallesi Yenileme Projesi’nde çalışmaların hızla devam ettiğini kaydeden Başkan Tuna, “Saraycık Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi, normal seyrinde, hiçbir aksama olmadan ve olabileceği kadar da hızlı bir şekilde ilerliyor. Şuan Toplu Konut İdaresi (TOKİ)’nin tapu işlemleri devam ediyor. Tapu işlemleri tamamlandıktan sonra da TOKİ inşaatların ihalesine başlayacak. Çalışmalar olması gerektiği gibi” dedi.

Güncel genel siyasetle ilgili soruları da yanıtlayan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, terör örgütüne destek veren akademisyenlerle ilgili de değerlendirmelerde bulundu. İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunları Vakfı Kurucu Başkanı da olan Doç. Dr. Mustafa Tuna “Bunları görünce akademisyenliğimden hicap duyuyorum. Bir akademisyen nasıl böyle bir bildiriyi onaylayabilir? Üzüntü duyuyorum. Kelime söyleyerek aslında onlara değer vermekten imtina ederim” diye konuştu.

HASTANE MÜJDESİ

 Başkan Tuna, 480 yatak kapasiteli yeni Sincan Devlet Hastanesi için de çalışmaların hızlandırıldığını müjdeledi. Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğüyle yaptığı görüşmeleri aktaran Başkan Tuna, “Sağlık Bakanlığımız konuya ilişkin ciddi çalışmalar yürütüyor. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bir aksilik çıkmazsa, hastanenin temelinin 2016 yılında atılmasını planlıyoruz. Sincan halkı hastane projesi ile rahat bir nefes alacak. Sincan’da yapılacak olan 480 yataklı hastane sadece Sincan halkına değil, aynı zamanda Beypazarı, Ayaş ve Nallıhan ilçelerinde yaşayan vatandaşlara da sağlık hizmeti verecek” dedi.