PKK’nın korkulu rüyası, 15 Temmuz gecesi FETÖ’nün kendisi için özel suikast timi hazırlattığı Temel için, “Apoletlerini sökeceğim. 30 Ağustos’ta onu emekli edeceğim” diyen İnce, hem PKK’ya hem FETÖ’ye hem de ABD’ye mesaj gönderdi.

CHP'nin adayı Muharrem İnce, Malatya'da TESK'in organize ettiği iftar yemeğinde Korgeneral İsmail Metin Temel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı alkışlama görüntüsünü bahane ederek, PKK ve FETÖ'nün hedefindeki komutana kin kustu. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtlarını başarıyla yöneten Temel'in 'apoletlerini sökeceğini' iddia eden İnce, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde Temel'i 30 Ağustos'ta emekli edeceğini ileri sürdü.

CHP Ankara kongresinde gözler Kılıçdaroğlu ve Yavaş'ta olacak CHP Ankara kongresinde gözler Kılıçdaroğlu ve Yavaş'ta olacak

Seçim çalışmaları sırasında Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar hakkında 'onunla çalışmayacağım' şeklinde vaatte de bulunan İnce'nin son hedefi Korgeneral Temel, hem ABD hem PKK hem de FETÖ'nün aynı anda hedefi olmuş biri. Terörle mücadelede ciddi başarılara imza atan bir komutan hakkında bu denli düşmanca davranarak 'apoletlerini sökeceğim' diyen İnce'nin işaret ettiği yöntem sadece darbeci generallere verilen bir ceza çeşidi.

Gerek 15 Temmuz gerekse de sınır ötesi operasyonlarda elde ettiği başarılarla halkın 'kahraman' olarak gördüğü Temel Paşa'ya İnce'nin son salvosu aslında ABD, PKK ve FETÖ'ye selam çakma anlamı taşıyor.