Ankara'da 500 yetim çocukla iftar yapan Başkan Gökçek, yetim çocuklarla sohbet edip, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ankara Milletvekilleri ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı ve bürokratların da yer aldığı iftarda konuşan Başkan Gökçek, “Sizler bize emanetsiniz. Sizin anne-baba eksikliği hissetmemeniz için Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız, hayatınızın her döneminde de yanınızda olacağız” dedi.

 “Dünya Yetimler Günü” olan Ramazan Ayı’nın 15. gününde düzenlen iftara, Büyükşehir Belediyesi’nin koruma evleri ile Ankara’daki çocuk yuvaları ve sevgi evlerinde, çeşitli sivil toplum örgütü kuruluşları ile vakıfların himayelerindeki yetim çocuklar bakıcılarıyla birlikte katıldı.

Yaz mevsiminin en güzel günlerinden birinin yaşandığı Ankara’da yeşiller içerisindeki Altınpark'ta düzenlenen iftarda, çocukların “Melih Amca”sı olarak yüzlerini güldüren, sohbet eden ve fotoğraf çektiren Başkan Gökçek, Anne-baba şefkat ve merhametinden mahrum kalan yetim çocukların her zaman yanlarında olacaklarını söyledi.

Her yıl dünyada sağlık sorunları, savaş, açlık, doğal afetler, yoksulluk ve kazalar gibi sebeplerle binlerce çocuğun yetim kaldığını ifade eden Başkan Gökçek, işte bu noktada büyüklere çok büyük görevler düştüğünü kaydederek, “Bir yetimin başını okşayıp, yüzünü güldürmek, onu sahiplenmek hem dinen hem de vicdanen çok önemli. Bu yüzden, herkes elinden geleni yapmalı” diye konuştu.

Sözlerini yetim çocuklara seslenerek sürdüren Başkan Gökçek, “Geleceğimizin teminatı olan sizlerle burada bir arada olmaktan çok mutluyum. Sizleri çok seviyoruz. Sizler bize emanetsiniz. Sizin anne-baba eksikliği hissetmemeniz için Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanınızda oluyoruz,  hayatınızın her döneminde de yanınızda olacağız. Bundan hiçbir şüpheniz olmasın” dedi.
     
   Başkan Gökçek ile birlikte çocuklarla yakından ilgilenen Nevin Gökçek de yetim çocukları sık sık yurtlarda ziyaret ederek, sohbet ettiğini ve iftara katılan çocukların birçoğunu yakından tanıdığını ifade ederek, “Ben bir öğretmenim. Bir anneyim, babaanneyim. Bu nedenlerle de hep çocuklarla iç içe oldum. Ama sizlerin yeri bende bir ayrıdır. Sizin anne-baba şefkatine, merhametine, sevgisine ihtiyacınız var. Bu yüzden size bu duyguları hissettirmek için elimden ne geliyorsa yapıyorum, yapmaya da hazırım” diye konuştu.
         
Konuşmaların ardından düzenlenen eğlence programındaki gösterilere katılan çocuklar, doyasıya eğlendiler.