CHP Mansur Yavaş'ı gözden çıkardı! CHP Mansur Yavaş'ı gözden çıkardı!

Dört buçuk yıldır Ankara’da dikili taşı olmayan ABB Başkanı Mansur Yavaş belediyeyi borç batağına sokarken, “yaptım” dediği 50 parkın, 18 kreşin ve Kuzey Ankara Yüzme Havuzu’nun da 2014 yılında Melih Gökçek döneminde yapıldığı ortaya çıktı.

İlçe belediyeleri tenis kortu bile yaparken Yavaş’ın sadece sıfırdan 2 park yapıp bir tane kreş, bir tane havuz, bir tane halı saha yapamadığını açıklayan AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a “4 buçuk yılda sıfırdan kaç tane havuz, kaç tane park, kaç tane Ankara’ya değer katacak proje yaptın?” sorusunu yöneltti.

Bir tane kreş yapmadı ancak ABB Başkanı Mansur Yavaş, kendi döneminden önceki dönemlerde yapılan projeleri sanki kendi döneminde yapılmış gibi göstererek algı oyunlarına başladı.

Yavaş’ın algı oyununu AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan bozdu.

AK Partili ilçe belediyelerin yaptıkları hizmetleri Özcan tek tek sıraladı.

Tek bir çivi bile çakmadı

CHP’li ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın 4 buçuk yıllık hizmet süresi boyunca Ankara’ya “sıfırdan” tek bir çivi dahi çakmadığını, Ankaralılara bir havuz bir kreş bile yapamadığını kaydeden Özcan, Yavaş’ın “Yaptık” dediği Kuzey Yıldızı Yüzme Havuzu’nun bile 2014 yılında Melih Gökçek döneminde yapıldığını açıkladı.

Yedi bakanlığın bütçesine denk bütçeye sahip olan ABB’nin, Yavaş’ın beceriksizliği yüzünden borç batağına sürüklendiğini kaydeden Özcan, “Yavaş’ın yönettiği bütçenin onda birine sahip olan ilçe belediyelerimiz bugün Ankaralılar için tenis kortu bile inşa etmiş durumda.

Yavaş ise o bütçe ile sadece 2 tane park yapabildi” diye konuştu.

Yavaş'ın 'ben yaptım' dediği birçok proje önceki döneme ait' AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Yavaş’ın “Ulus trafiğini yerin altına indirmek”, “58 kilometre metro hattı”, “Her mahalleye bir kreş” gibi projelerinin hiç birini hayata geçirmezken Ankara’da vatandaşların yoğun olarak kullandığı metro istasyonlarında bulunan yürüyen merdivenlerinin bakımını bile yapamadığını kaydetti.