Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ın katıldığı Beypazarı'ndaki Kent Müzesi açılışında Mansur Yavaş'a soru sormak isteyen gazeteciler yumruklandı. 

Yaşanan bu üzücü olayın nedeni ise Mansur Yavaş'ın canlı yayınlanmayan ihale yoluyla piyasa değeri 150 ila 700 lira arasında değişen kitre bebeklerin 44 tanesine 366 bin lira ödedeği sorusunun yöneltilmesi oldu. 

Beyaz Tv muhabilerinin soru sormak için Mansur Yavaş'a yaklaştığı fakat korumaların Beyaz Tv muhabirlerini iddiaya göre tehdit ettiği ve Yavaş'a yaklaşırsanız sonunuz olur tehditlerini savurdukları söylendi. 

Mansur Yavaş'ın korumaları, İsmail Çanak ve kameraman Tansel Yılmaz'ın görüntü almasını engellemek istedi. Muhabir İsmail Çanak, ''Kitre bebek'' vurgunu ile ilgili soruyu sormaya hazırlanırken kalabalık bir ekip bir anda kameraman Tansel Yılmaz'ıın üzerine doğru yürüdü. Bu sırada muhabiri İsmail Çanak kalabalık bir grup tarafından yumruklandı.

Olay anını anlatan İsmail Çanak şu ifadeleri kullandı;

 "Kitre bebek vurgunu konulu haberi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a sormak için Ankara Beypazarı'nda bulunan kent tarihi müzesi açılışına gittik. Beyaz TV ekibi olduğumuzun anlaşılması üzerine kalabalık bir ekip tarafından abluka altına alındık. Çekimler süresince 'Burada çekim yapmayın, sonunuz olur, Mansur Yavaş rahat bırakın' şeklinde sözlü ve fiziki şiddete maruz kaldık. Ancak haberimizi tamamlamak için Mansur Yavaş'ın müzeye girişini bekledik. Bu sırada kalabalık bir ekip kameraman Tansel Yılmaz'ı darp ederek müze dışına attı.

Sinan Oğan canlı yayında açıkladı: Çocuklarımı tehdit ettiler Sinan Oğan canlı yayında açıkladı: Çocuklarımı tehdit ettiler

Ben ise elimde Beyaz TV mikrofonuyla içerde kaldım. Beni abluka altında tutan ekibe Mansur Yavaş'a kısa bir sorum olduğunu ve Bu soruyu sormak için müsaade etmelerini istedim. Sıkıştırıldım, fiziki müdahaleye maruz kalınca kalabalığı itekleyip olay yerinden çıkmak istedim. Bu sırada 60 kişilik ekip organize olarak bir anda beni darp etmeye başladı. Yaşadığım şokla kendimi korumaya çalışırken emniyet mensubu arkadaşlar gelerek bizi hızlı bir şekilde bölgeden tahliye etmeye çalıştı, ancak kalabalık ekip o kadar büyüktü ki onları da bizden sanım Emniyet mensuplarına saldırmaya çalıştılar."