Ankara kulislerini hareketlendiren bomba iddia Mansur Yavaş'ın İYİ Parti'ye geçeceği yönünde oldu. 

"Ben Mansur Yavaş'ın Kılıçdaroğlu'na mesafeli olduğunu görüyorum çünkü Kılıçdaroğlu "Ben seçimi kaybettim ama iki belediye başkanı da kaybedenler arasındaydı" dedi. Anketlerde en çok kazanmaya yakın aday anketlerde Mansur Yavaş çıkıyordu. Belediye başkanları toplantısında da Mansur Yavaş çok soğuktu Kılıçdaroğlu'na karşı ama Ekrem İmamoğlu'nun yanında da fotoğraf vermedi" dedi.

TürkMedya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel ise iddialara ilişkin "Sağlam kaynaklardan teyit ettiğim bilgiye göre Mansur Bey CHP ve İYİ Parti'nin ortak adayı olmazsa yeniden aday olmayı düşünmediğini yakın çevresine ifade ettiğini mutlak suretle ittifakla aday olmak istediğini söyledi yakın çevresine.

Mamak'ta  1 milyon TL değerinde uyuşturucu ele geçirildi Mamak'ta 1 milyon TL değerinde uyuşturucu ele geçirildi

İYİ Parti nasıl ikna edilir? İYİ Parti yöneticisiyle konuştuğumuzda seçim sonrasında 'Yerel seçimde tamamen kendi doğasında gerçeklecek 6'lı masa artık yok, küçük partileri de istemiyoruz. Eğer CHP ile yapacaksak Ankara'yı istiyorlarsa Balıkesir ya da Adana'yı verecek.

Ankara'yı istiyorlarsa birçak ilçeyi de bize bırakacaklar.' dedi. Muhtemeldir Mansur Bey, Meral Hanım'ın nabzını yokladı. İYİ Parti desteklemezse Mansur Bey ittifak adayı olarak sürdürmek istiyor." ifadesini kullandı.