Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Kahramankazan'ı görmezden gelen ABB Başkanı Mansur Yavaş'a yapmadığı hizmetlerden dolayı tepki gösterdi. Oğuz, 4 buçuk yılda Kahramankazan'a kazandırdıklarını anlatarak Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş'ın göz ardı ettiğini söyledi.Oğuz, bölgede yaşanılan hizmetsizlikle ilgili şu açıkalamalarda bulundu;

"ASKİ ciddi bir kan kaybı yaşadı. Operasyon kabiliyetini yitirdi. Tecrübeli personel üzerinden devr-i sabık yaratıldı. İş bilenler atıl durumlara getirildi.

Bugün ASKİ iş yapamaz hale getirildi. ASKİ Kahramankazan'da 22 milyonluk iş yaptı görünüyordu. Ama burada tek bir çivi çakılmadı.
 

"HALA BİR ÇALIŞMA YOK"

Kahramankazan Açık Oto Pazarı da aynı durumda. 2 yıldır burası atıl duruyor. Buraya çok emek harcandı. Yüzlerce kamyon toprak serildi. Yakılan mazot, iş gücü, harcanan zaman hepsi boşa gitti. Şu anda bu alan çökmeye başladı. Atılan asfalt ayrılıyor. 5 litre pet şişenin girebildiği yarıklar oluşmaya başladı. Biz burayı sahiplenmek istedik.

Derleyip toparlayalım değerlendirelim istedik. Ancak ona da karşı çıktılar. Bu yılın başında alınan kararla Kahramankazan'da bulunan yolların yüzde 80'ini kendi yetki alanlarına dâhil ettiler. Ama şu anda her üç yolun ikisi atıl durumda.

Bu yollarla ilgili ihale yapıldı. Şirket ihaleyi kazandı. Ama hala bir çalışma yok.

Meral Akşener Mansur Yavaş'a yüreksiz diyerek kapıları kapattı Meral Akşener Mansur Yavaş'a yüreksiz diyerek kapıları kapattı

Hastane kuruldu asfalt atılmadı. Okullar yapıldı asfalt yok. TOKİ'nin önünden geçen yollarda asfalt yok.

Ben buradan Yavaş'a çağrıda bulunuyorum. Eğer 30 gün içerisinde ABB saydığım bu projelerin etrafındaki yollar asfaltlamazsa biz kendi imkânlarımız ile bunu yapacağız.

"15 GÜNDE YAPILACAK İŞİ 1 YILDA YAPAMDILAR"

Kahramankazan Kent Meydanı inşaat sahasından ana isale hattı geçiyordu. Bu hattın kaldırılması ile ilgili arkadaşlarımız ihaleden önce ASKİ'ye gereken bilgileri verdi. Daha sonra biz ihalemizi yaptık. 120 metrelik boru hattının kaldırılması ASKİ için zor bir iş değil 15 günde halledilecek bir işti. Ancak 1 sene ASKİ bu işi yapmadı.

Ardından işi yaptılar ama bize de 1 senelik bir zaman kaybı yaşattılar. İnşallah en kısa sürede kent meydanımızı Kahramankazanımıza yakışır şekilde hizmete açacağız. Ayrıca bugün baktığımız zaman sadece burada değil Ankara genelinde ASKİ'nin zayıflığı yüzünden birçok sorun var.

ASKİ yıllardır Ankara'ya alt yapıdan, kanalizasyona kadar birçok konuda hizmet veren bir kurum. Bakıldığı zaman şu anda ASKİ'de kabiliyet zafiyeti var. Özellikle son dönemlerde ASKİ ciddi bir kan kaybı yaşadı. Operasyon kabiliyetini yitirdi.