Ankara Büyükşehir Belediyesi, kentin yıllardır ihmal edilen ve kangrene dönen altyapı, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı sorunlarına neşter vurmak için çalışmalarını sürdürüyor.

ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın “Önceliğim halkın sağlığı, halkın canı” sözleri üzerine 25 ilçenin tamamında altyapı sorunlarını birer birer çözüme kavuşturmak için harekete geçen ASKİ Genel Müdürlüğü, yıllardır ihmal edilen altyapı sorununun yaşandığı Mamak ilçesi Yeşilbayır Mahallesi Sağduyu Caddesi’nde çalışmalara başladı.

Bölgede çalışmaların başlatıldığı bir diğer nokta ise Dereboyu Caddesi olurken, ASKİ ekipleri taşkın ve sel baskınlarının yaşandığı caddede 650 metre yağmur suyu ve atık su imalatı yapımı için yoğun mesai harcıyor.

BÖLGE ESNAFINDAN TAM DESTEK

Yıllardır çözülemeyen sorunları ve vatandaşlardan gelen talepleri dikkate alarak altyapı çalışmalarını aralıksız sürdüren ASKİ Genel Müdürlüğü, 20 yıldır kanalizasyon ve yağmur suyu hattı sorunu yaşanan Sağduyu Caddesi’nde de su baskınlarını önlemek için çalışmalarını hızlandırdı.

Ankara'nın Gölbaşı ve Çankaya'daki su sorununa çözüm Ankara'nın Gölbaşı ve Çankaya'daki su sorununa çözüm

Bölge sakinlerini rahatlatacak çalışmayı 30 Ağustos 2021 tarihine kadar tamamlamayı planlayan ASKİ Genel Müdürlüğü, caddenin tamamında başlattığı altyapı çalışması için yoğun mesai harcıyor.

Yıllarca ihmal edilen altyapı çalışmalarının başlamasından duydukları memnuniyeti dile getiren bölge esnafı, ilçe belediyesinin halkın parasıyla yaptırdığı ve çalışma yapılan esnada astırdığı, ABB’yi suçlayıcı pankartlara tepki gösterdi.

Bölge esnafı “Yeşilbayır halkı hizmetin en iyisine layık diyerek 20 yıl eskimiş altyapımızı baştan aşağı yenileyen Mansur Yavaş’a teşekkür ederiz” pankartı açarak çalışmalara olan desteğini vurguladı.