Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi'nde düzenlenen kura çekimi programına Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti Ankara Milletvekili Orhan Yegin, Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, TOKİ Başkanı Ömer Bulut, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Erhan Sarıgöl katıldı.  

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum “Mamak’ımıza her geldiğimiz de bir sevinçle geliyoruz. Mamak için yapılması gereken işleri hızlı bir biçimde yapmak ve sizleri Mamaklı hemşehrilerimizi sosyal donatılarıyla, parklarıyla, bahçeleriyle hakkettiği yaşama kavuşturmak için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.  

Mamak'ta yapılan kütüphanelerin sayısı 20'ye ulaştı Mamak'ta yapılan kütüphanelerin sayısı 20'ye ulaştı

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse ise ”Kader gayrete aşıktır. "Mamak daha güzel olacak" demiştik. Mamak bu projelerle daha güzel oldu artık. Gecekonduların yoğun olduğu 20 yıl öncesindeki Mamak ile şimdiki Mamak’ı karşılaştırdığımız da, Mamak herkesin gıpta ile baktığı bir şehir haline geldi…  

TOKİ Mamak'ta yapılan konutlarla Mamak'ımızın çehresine güzellikler kattı.

TOKİ ile birlikte her gelir düzeyindeki vatandaşımız için ev sahibi olmak erişilebilir ve ulaşılabilir olmuştur. Buradan Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve verdiği katkılar için çok değerli Bakanımız Murat Kurum’a huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum” dedi.