“Yıldız’lı lezzetler yarışıyor” yarışmasında Altındağlı  kadınlar, hazırladıkları Türkiye’nin çeşitli yörelerinden lezzetler ile jüri karşısına çıktı. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin de katıldığı programda 25 yarışmacı; ana yemekler, tuzlu hamur işleri ve tatlı hamur işleri olmak üzere üç ayrı kategoride yarıştılar.
 
Hazırladıkları yiyecekleri Şef Lütfü Boybay ve yiyecek içecek hizmeti öğretmeni Çağdaş Çağlar ile birlikte Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Keleş ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cengiz Keskin’den oluşan jüri heyetine tattıran kadınlar birincilik için yarıştılar.
 
Lezzet ve yarışma heyecanı bir arada
 
İlk olarak Tatlılar kategorisinde gerçekleştirilen sunumların sonunda  Şükran Pekasıl Tokat baklavası ile 1’inci olurken, baklava ile Huriye Şefik 2’nci, Rafunella tatlısı ile Cemalnur Öztürk 3’üncü oldu.
 
Tatlı kategorisinde dereceye girenlere ödüllerini veren Veysel Tiryaki “Yıldıztepeli kadınları medeni cesaretlerinden ötürü tebrik ederim.“ dedi.
 
Ana yemekler kategorisinde kuru fasulye ile Nilüfer Örücü 1’inci, hingel ile Ayşe Üzüm 2’nci, islim kebabı ile Şengül Yavuzkanat 3’üncü oldu.
 
Tuzlu hamur işleri kategorisinde ise haşhaşlı börek ile Ayşe Işık 1’inci, katmerli börek ile Nesrin Kılıç 2’nci, tandır böreği ile Ümriye Tuna 3’üncü oldu ve kazananlar ödüllerini Yunus Keleş’in elinden aldı.
 
Yıldıztepe’nin lezzet ustalarına çeşitli hediyeler
 
Yarışmada dereceye girenlere, çeşitli mutfak eşyaları hediye edilirken, her üç kategoride derece alan kadınlara Şef Lütfü Boybay’ın Kişisel Gelişim Tarifleri adlı kitabı, aşçı önlüğü, katılım sertifikası ve madalya da verildi.