CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, 15 Temmuz darbe girişimi hakkında öne sürdüğü ‘kontrollü darbe’ iddiasına şehit yakınları ile sivil toplum kuruluşlarından sert tepki geldi. 15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şebik Star’a yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının 249 şehit ailesi ile 2 bin 593 gaziyi rencide ettiğini söyledi.

Gazilerin, “Biz bir kurmacanın ürünü olarak mı tankın altına yattık” yattık diye tepki gösterdiğini anlatan Tarık Şebik, Kılıçdaroğlu’nun skandal açıklamalarını yargıya taşıyacaklarını dile getirdi. Kılıçdaroğlu’nun referandum kampanyasına şehitleri katarak rencide ettiğini belirten Şebik, “Siz buna kurgu dediğiniz vakit şehit olan, yaralanan ve yarası hiç kapanmayacak insanlara, ‘Sizler bu kurgunun piyonusunuz’ demiş olursunuz. Bu gün rahat konuşuyor olması o gün sözüm ona asker kıyafetli hainlerin darbe teşebbüsüne ‘dur’ diyerek şehit olan insanların vesilesiyledir. O koltukta oturup nefes alıyor olması buna borçludur” diye konuştu.

YARGIYA TAŞINIYOR

“Madem bunun kurgu olduğunu söyleyebilir o zaman o gece nerdeydi, neden kaçtı?” diye soran 15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şebik, “Danışmanı FETÖ’den tutuklandı. Ona bunları servis eden zihniyet bunlar mı? Madem bu ByLock’cuları biliyorsunuz, bunu size kim servis ediyor? Madem bu kadar kuvvetli bilgiler var elinizde neden üstüne gitmiyorsunuz? ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu’nun hep kaçamak oynadığını, sütün içindeki kıl gibi mide bulandırdığını söyleyen Şebik, “Bu durumu yargıya taşıyacağız. Hukukçularımızla istişare ediyoruz. Şehitlerimizin gazilerimizin hakkını savunmak için elbette hukuki olarak takipçisi olacağız” dedi. Kaynak: Star