Türkiye'nin savunma sanayii alanında en üst lige çıkmasında en büyük pay sahiplerinden biri Baykar Teknoloji oldu. Baykar tarafından üretilen İHA, SİHA, Akıncı ve Bayraktar KIZILELMA, Türkiye'yi göklerde egemen güç haline getirdi.

HDP mitinginde teröristlere evlatlarımız yakıştırması HDP mitinginde teröristlere evlatlarımız yakıştırması

Hal böyle olunca diğer ülkeler de Türkiye'nin kapısını çaldı. 30'dan fazla ülkeye ihraç edilen insansız hava araçları, hem Dağlık Karabağ'da hem de Ukrayna-Rusya savaşında dengeleri değiştirdi.

Hatta öyle ki Ukrayna'da Baykar adına şarkı yapıldı, Azerbaycan tarafından onur madalyası verildi. Türkiye'nin savunma sanayiinde etkin bir ülke olmasını istemeyen ülkelerin çeşitli ambargoları bir bir aşılsa da, muhalefet cephesinde durum biraz farklı. Ali Babacan'ın göreve gelmeleri durumunda Baykar'a yönelik 'dokunacağız' tehdidinin ardından dün dikkat çeken bir atışma yaşandı. Atatürk Havalimanı'yla ilgili bir video paylaştı Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından 'Atatürk Havalimanı' başlıklı bir video paylaştı. Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı'nın havacılık ve uzay üssü haline getireceklerini açıkladı.

Kılıçdaroğlu, projeyi ABD'de faaliyet gösteren Türk şirketin yapacağını açıklamasının ardından sözlerini şöyle sürdürdü: "Merhaba sevgili halkım. Bugün izninizle gençlere seslenmek istiyorum.

Hayatımın en büyük projelerinden birini bugün gençlere açıklayacağım. Hepimizin kalbinde derin yara bırakmış bir meselem var. İçinizi ferahlatacak bir müjde için karşınızdayım.

Konu; Atatürk Havalimanı. Bu havalimanını birçoğumuz; yurt içi ve yurt dışı seyahatlerde kullandığımız, sevdiklerimize veda ettiğimiz ya da onları karşıladığımız anılarla dolu bir yer olarak hatırlarız. Oysa Atatürk Havalimanı, daha önceki adıyla Yeşilköy Meydanı Türk havacılık tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. Yeşilköy’ün kökleri 1912’de kurulan Tayyare Mektebi'ne dayanır.

Türk havacılığının öncüleri ve Kurtuluş Savaşı Kahramanları; Vecihi Hürkuş’lar, Ahmet Ali Çelikten’ler, Mehmet Fazıl Bey’ler ve daha niceleri hep Yeşilköy Tayyare Mektebi’nde yetişmiştir. Şimdi adını propaganda için kullandıkları o insanların yetiştikleri okulu yok ettiler.

Türk havacılığının ve vatanımızın savunmasındaki en temel unsurlardan olan Hava Kuvvetlerimizin doğduğu ve büyüdüğü yerdir Yeşilköy. Densizler, öyle bir yerin pistlerini kırdı. Diğer pistleri de kendileri için özel havalimanı olarak kullanıyorlar. Ne ala memleket değil mi? Halkı kov, kendin için havalimanını gasbet"