Lefkoşa’nın Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, Başkan Gökçek'i ziyaretinde  “Uluslar arası pek çok teşkilata Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sayesinde tam üye olduk. Bu da Lefkoşa’nın önünü açtı” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamı’nda gerçekleşen ziyarette Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin, uluslararası arenada diplomatik anlamda tanınmamasından dolayı pek çok sıkıntılar yaşadıklarına dikkat çekti.

 -LEFKOŞA BELEDİYE BAŞKANI :“ANKARA LEFKOŞA’NIN ÖNÜNÜ AÇTI”

Bu çerçevede yaşadıkları uluslararası sıkıntıları aşmada en büyük desteği Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden aldıklarını kaydeden Harmancı, “İslam Başkentleri Teşkilatı ve Dünya Tasarım Şehirleri Birliği başta olmak üzere uluslararası pek çok teşkilata Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sayesinde tam üye olduk, bu da Lefkoşa’nın önünü açtı” diye konuştu.

Lefkoşa Belediye Başkanı Ankara’daki değişimi de “Muazzam” diye niteleyerek, Lefkoşa’nın problemlerinde bir teknik heyet göndererek Ankara’nın tecrübelerinden yararlanmak istediklerini ifade etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise bu talebe, “Ne zaman isterseniz teknik heyetlerinizi Ankara’da ağırlamaya hazırım… Lefkoşa’ya her zaman, her konuda destek olduk ve olmaya da devam edeceğiz” diyerek karşılık verdi.

Ziyaretin ardından Başkan Gökçek Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı’ya BELMEK kurslarında yapılan bir ebru tablo hediye etti.

Başkan Harmancı da Başkan Gökçek’e Kıbrıs’ın geleneksel el sanatlarından ahşap üzerine yapılmış Girne Kapısı ve barış güvercini temalı bir tablo sundu.