Keççiören Belediye Başkanı Mustafa Ak sel felaketinde zarar gören vatandaşlara 500 bin TL yardımda bulunacaklarını açıkladı.

Keçiören Belediyesi'nin sel sonrası anında harekete geçmesine ayrı bir parantez açan Topaca, "Belediye Başkanımız ilk andan itibaren olaya müdahale etti, Belediyemizin de 500 bin liranın üzerinde afetzedelere yardımı olacak." ifadelerini kullandı.

Ankara'nın ilk teleferiği yeniden hizmette Ankara'nın ilk teleferiği yeniden hizmette

Yaşanan sel felaketi sonrası el birliği ile yaraları sardıklarına dikkat çeken Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da, "Vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi noktasında devletimiz yaraları sarmak için seferber oldu, yardımlar ulaştırıldı. Biz de Belediye olarak ev ve işyerlerinin tahliyesi ve zeminlerinin ilaçlı özel suyla yıkanmasını gerçekleştirdik.

Ayrıca yine dış cephelerinin boyanması, zemini çöken yerlerin tamiri ve tadilatı noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Yoğun yağış sonrası ilçe genelinde yıkılan istinat duvarları ve hasar gören altyapı ile ilgili çalışma halindeyiz. Rabbim ülkemizi her türlü afetten korusun. Ankara'ya, Keçiören'e ve vatandaşlarımıza da tekrar geçmiş olsun." dedi.