Mustafa Ak, Belediye Başkanlığı İçin Yeniden Yarışta Mustafa Ak, Belediye Başkanlığı İçin Yeniden Yarışta

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un talimatıyla Belediyeye bağlı ekipler, Keçiören’in ağaçlandırma çalışmalarını park ve bahçe düzenlemelerini süratle yaparken, özellikle bakım ve tadilat konusuna da ayrı bir önem veriyor. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçe genelindeki çeşmeleri sıkı bir tadilattan geçiriyor.

Kırılan ve tahrip olan çiniler değiştirilirken, mermerler temizleniyor, eskimiş, yıpranmış ve bozuk musluklar yenileriyle değiştiriliyor.

ESTERGON KALESİ ESKİ GÜNLERİNE DÖNÜYOR

Hummalı bir çalışmanın sürdüğü Estergon Kalesi’nde ise ışıklandırma çalışmaları devam ediyor. Kale etrafında kırılan, çöken, tahrip olan taşları değiştiren ekipler, iç mekân parkelerini yenilediler, boyama işlemlerini de tamamladılar. “Caddelere, pazarlara, parklara, sokaklara huzur gelecek diyerek göreve başladık. Çünkü makamların değil sokakların ve gönüllerin adamı olmaya talibiz” diyen Başkan Altınok, çalışmaların devam edeceği mesajını verirken Keçiören’i cazibe merkezi haline getirecekleri müjdesini verdi.

Kale’yi eski görkemli günlerine döndürmek için gece gündüz çalıştıklarına ayrı bir parantez açan Altınok, “Türk tarihinin ve kültürünün yaşatıldığı motiflerle özel olan Kalemiz, yeniden turizmin göz bebeği olacak, içerisinde hizmet veren konsepti ile farkını ortaya koyan Estergon Restoranımız da seçkin lezzetleri, Keçiören’e hakim konumu ile yine çok tercih edilecek” ifadesini kullandı.