Köylüoğlu, Ankara'da işbirliği yapılması gerektiğini savunuyordu ve parti içi tartışmalar sonucunda istifasını açıkladı.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısında, yerel seçimlerde 81 ilde ittifaksız olarak yarışılması kararı alınmıştı.

Ancak İYİ Parti Ankara İl Başkanı Faruk Köylüoğlu ve beraberindeki il yöneticileri, Ankara'da işbirliği yapılması gerektiğini ve Mansur Yavaş'ın desteklenmesi gerektiğini düşünüyordu. Faruk Köylüoğlu yazılı bir açıklama yaparak, İYİ Parti GİK toplantısında bu karara karşı çekincelerini dile getirdiklerini belirtti.

Partinin alınan kararının Ankara için çekinceleriyle çeliştiği için istifalarının kaçınılmaz olduğunu ifade etti. Köylüoğlu, mevki ve makamın kendileri için önemli olmadığını vurgulayarak, görevlerini onur ve inançla yerine getirdiklerini söyledi.

Ak Parti'nin Ankara adayı Hakan Han Özcan mı? Ak Parti'nin Ankara adayı Hakan Han Özcan mı?

Kendisi ve yol arkadaşlarının Ankara'ya olan bağlılığıyla çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. İstifasını kamuoyuna duyuran Köylüoğlu, 29 Ocak 2023 tarihinde göreve başladığı İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Dokuz aylık süreçte birlikte çalıştığı dava arkadaşlarına teşekkür etti.