İsrail tüm dünyanın gözü önünde Filistin'de soykırıma devam ediyor. 

İsrail'in haksız bir şekilde  ve binlerce sivilin yaşamını yitirdiği, milyonlarca Filistinlinin yerinden edildiği bu süreçte, batılı ülkelerdeki sessizlik devam ederken Fazıl Say, bu insani krizi gündeme taşıdı.

Fazıl Say'ın sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamalar ve İsrail-Filistin gerilimi hakkındaki fikirleri, İsviçre'de konser organizasyonunu yürüten Migros firmasını rahatsız etti.

Bu nedenle Migros, Fazıl Say'ın İsviçre konserlerini iptal etti.

Fazıl Say, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bu iptal kararı nedeniyle duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Sanatçı, barıştan yana olduğunu ve bu açıklamaların barışçıl bir dünya için yapıldığını vurguladı.

Ankara'da gelin cinayeti! Kaynanasının boğazını keserek öldürdü Ankara'da gelin cinayeti! Kaynanasının boğazını keserek öldürdü

Fazıl Say ayrıca, ifade özgürlüğünün Avrupa'da saygı gördüğünü düşünürken, bu olayın güvenini sarsıcı bir etki yarattığını belirtti.

Her bireyin görüşlerinin olabileceğine ve bu görüşlerin mesleki hayata yansımaması gerektiğine vurgu yapan Fazıl Say, insanlara umut olmaya devam edeceğini belirtti.