Bu mübarek ayı dolu dolu geçirebilmek adına Sincan Belediyesi’nin aylar öncesinde başladığı hazırlıklar vatandaş nezdinde büyük beğeni topladı.

İlçe sakinlerinin Ramazan ayını büyük bir aile gibi geçirmesi için Lale Meydanı, Yenikent, Temelli’ye dev sahneler kuran Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Bu kutlu Aya tekrar kavuşmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan Ayımızın tüm halkımız için hayırlara vesile olmasını niyaz ederim.” dedi.
 
Sincan’da Ramazan Ayı bir başka güzel geçiyor.  Sevgi, saygı, hoşgörü ve paylaşma Ayı kabul edilen Ramazan, Sincan Belediyesi’nin aylar öncesinde hazırlıklarına başladığı programla start aldı.

İlçe halkının yanı sıra ilçe dışından gelen misafirlerini de ağırlamaya başlayan Sincan Belediyesi, Ramazan Ayının büyük bir aile gibi geçirilmesi için Lale Meydanı, Yenikent, Temelli’ye dev sahneler kurdu. Mahalleleri gezen Gezici Sahne Aracı ile de eskinin Ramazan eğlenceleri ilçe sakinlerinin ayaklarına taşınıyor.
 
Her yıl olduğu gibi bu yıl da birlik, beraberlik, dayanışma ve hoşgörü içerisinde bir Ramazan Ayı geçirmemizi temenni eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Birlik ve beraberliği aşılandığı bu kutlu aya ulaşmanın sevincini yaşıyoruz.

Bu kutlu Ayda her zaman olduğu gibi dayanışmanın en güzel örneklerini görmeyi ümit ediyoruz. Küslüklerin son bulduğu, ailelerin tek bir çatı altında buluştuğu, sevinç ve umut kaynağı Ramazan Ayının tüm insanlığa barış, huzur ve kardeşlik getirmesini diliyorum. Bu vesileyle başta hemşerilerim olmak üzere tüm İslam âlemi için Ramazan-ı Şerifin hayırlara vesile olmasını niyaz ederim.” dedi.
 
İFTARDAN SONRAKİ ADRES: SİNCAN
 
Kardeşlik ve dayanışma duygularının her zamankinden yoğun hissedildiği on bir ayın sultanı Ramazan, bu yılda Sincan’da bambaşka kutlanıyor. Sincan Belediyesi Ramazan Akşamları adını verdiği etkinlikler için Lale Meydanı, Temelli ve Yenikent’te dev sahneler kurdu.

Ayrıca Gezici Sahne de her gün ilçenin farklı bir noktasında etkinlikler düzenleyerek ilçe halkının gönüllerine hitap etmeye devam ediyor.  İftarın ardından başlayan “Ramazan Akşamları”nda sergilenen Karagöz- Hacivat, Orta Oyunu, Meddah ve Tuluat gösterileri Sincanlılara keyifli dakikalar yaşarken verilen konserlerle Ramazan’ın huzuru gönüllere doluyor.
 
Sincan Belediyesi, Ramazan Ayı boyunca devam edecek olan etkinlikler de pek çok önemli sanatçıyı ağırlayacak. Bu önemli sanatçılar arasında, 13 Temmuz Cumartesi günü Lale Meydanı’nda şiirleriyle seyirciyle buluşacak olan Bedirhan Gökçe,  27 Temmuz Cumartesi günü Lale Meydanı’nda şiirleriyle İbrahim Sadri ve 28 Temmuz Pazar günü Lale Meydanı’nda tasavvuf müziğin vazgeçilmezlerinden Bezm_i Safa da olacak.