Ankara'da akraba cinayeti : 2 ölü Ankara'da akraba cinayeti : 2 ölü
Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası'nın geleneksel hale getirdiği  “personel iftarı” buluşmasında konuşan Halk Ekmek  Genel Müdürü Ali İlkbahar, “Halk Pide, el değmeden üretilen ve ambalajlı bir ürünümüz.  Ramazan ayının ilk gününden itibaren üretimini gerçekleştirdiğimiz bu ramazan pidemizin satışları, beklediğimizin çok üzerinde gerçekleşti. Bundan dolayı da çok mutluyuz” dedi.

Herkesin yiyebilmesi için 250 gram ve 60 kuruş olarak satışa sunulan, bu yönüyle de Türkiye’nin en ucuz ramazan pidesi özelliğine sahip olan Halk Pide’ye gösterilen talebi karşılamak için yoğun çaba gösterdiklerini belirten Ali İlkbahar, “Fırıncılar Odası, bizim gramaj ve rakamımızı istediğimiz gibi belirleyemeyeceğimize ilişkin açıklama yaptı. Ancak Tarım Bakanlığı’nın kodeksi bellidir. Ambalajlı olduğu sürece gramaj ve fiyatı belirleme yetkimiz var” diye konuştu.
 
-“DİKDÖRTGEN OLMASI, FİREYİ MİNİMUMA İNDİRİYOR”

Halk Pide’nin, Türkiye’de ilk olan dikdörtgen şekline ilişkin ise “Bu sayede fire minimuma iniyor ve maliyet düşürülüyor” diyen Ali İlkbahar, “El değmeden üreterek, ambalajlı sattığımız pidemizin üzerindeki şekiller de normal fırınlardaki tırnaklarla değil, fabrikamızdaki makineler tarafından gerçekleştiriliyor. Yani pideye ilk elini değen, satın alan vatandaşımız oluyor” dedi.