Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, İnönü Bulvarı'nın Karayolları Genel Müdürlüğü önü ile Eskişehir Yolu Söğütözü ayrımındaki köprü altının bir bölümü, Pazar gününden itibaren 4 ay süreyle araçlar tarafından kullanılamayacak. 

 
Sözkonusu bölgelerdeki sürücülerin yönlendirileceği alternatif güzergahlar ise şöyle: 
 
"Kızılay yönünden gelen araçlar, İnönü Bulvarı'ndan Necatibey Caddesi'ne giriş yapacak. Buradan TSE önünden sola dönerek (Bu bölümde Necatibey Caddesi tek yönlü olarak çalışacak) 85. Cadde'yi ve devamında da tekrar sola dönerek DSİ yanındaki 87. Cadde'den İnönü Bulvarı'na ulaşacak. Eskişehir Yolu istikametinden Kızılay ve Çankaya yönüne gidecek araçlar ise İnönü Bulvarı'nın DSİ Genel Müdürlüğü karşısındaki Merasim Sokağa dönüp (Merasim Sokak tek yönlü çalışacak) buradan devamla Maliye Bakanlığı önünden Dikmen Caddesi'ne, takiben de Genelkurmay Kavşağı'na çıkabilecek. Diğer yandan Necatibey Caddesi'nden gelip Eskişehir yönüne gitmek isteyen sürücüler ise Gençlik Caddesi, Akdeniz Caddesi ve Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi'ni takip ederek İnönü Bulvarı'na ulaşabilecek. 
 
Metro çalışmaları nedeniyle, Çukurambar ile Söğütözü Caddesi'ni birbirine bağlayan Eskişehir Yolu üzerindeki köprünün altındaki yolun Çukurambar'dan Söğütözü Caddesi yönüne olan bölümde, köprünün altından Söğütözü'nden Çukurambar istikametine giden yol iki yönlü olarak kullanılacak. Konya yolu AŞTİ istikametinden gelip Çukurambar'a gidecek sürücüler, Ufuk Üniversitesi Caddesini takip edebilir. Kızılay yönünden gelip Çukurambar'a gidecek sürücüler ise İnönü Bulvarı (Eskişehir Yolu) Konya Yolu Köprülü Kavşağı'ndan Konya istikametine dönerek Ufuk Üniversitesi Caddesi'ne çıkabilir. Armada alışveriş merkezi ve çevresinden Çukurambar'a gidecek sürücüler ise Armada yanından sağa dönerek, Yaşam Caddesi'nden güzergahlarına devam edebilir."