Olayda hasta bakıcıları Bayram S. ve İsa K. ile hemşire Satı T.'nin ihmalkarlığı olduğu iddia ediliyor.

Sedyeden Düştü, Beyin Kanaması Geçirdi:

Muharrem D., dahiliye polikliniğinde yattığı sırada, hasta bakıcıları Bayram S. ve İsa K. refakatinde sedye üzerinde göz muayenesine götürülüyordu. Muayene için sıra beklerken, sedyenin ayarlarıyla oynanması sonucu hasta sedyeden düştü. Kafa üstü düşen D.'nin beyin kanaması geçirdiği belirlendi. Yoğun bakıma kaldırılan hasta, tüm müdahalelere rağmen 5 gün sonra hayatını kaybetti.

Güvenlik Kamerası Görüntüleri İhbar Ediyor:

Olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "taksirle ölüme sebebiyet verme" suçundan soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında, muayene odasındaki güvenlik kamerası görüntüleri de incelemeye alındı. Görüntülerde, hasta bakıcıların sedyenin ayarlarıyla oynadığı ve sedyenin aniden devrildiği görülüyor. Görüntülerde ayrıca, muayene için sıra bekleyenler ve sağlık görevlilerinin telaşla hastayı yerden kaldırmaya çalıştığı da yer alıyor.

Soruşturma Devam Ediyor:

Hasta yakınları, ihmalkarlık sonucu hayatını kaybeden Muharrem D. için adalet istiyor. Soruşturma halen devam ederken, hasta bakıcıları ve hemşirenin ifadeleri alınacak ve kamera görüntüleri detaylı olarak incelecek.